Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Karetki od browaru Perła i Zakładów Azotowych trafiły do szpitala w Puławach (zdjęcia)

Przekazane przez Browar Perła oraz Zakłady Azotowe ambulanse dotarły dzisiaj do szpitala w Puławach. Nowe karetki będą służyły m.in. do transportu pacjentów z terenu miasta i powiatu do szpitali.

W piątek do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach, funkcjonującego obecnie jako jednoimienny szpital zakaźny, dotarły dwa ambulanse zakupione i podarowane przez firmy z naszego regionu. Pierwsza karetka została sprezentowana przez Browary Lubelskie Perła, druga zaś przez Zakłady Azotowe Puławy. Jak wyjaśniała w trakcie przekazania pojazdów Starosta Puławski Danuta Smaga, dziękując darczyńcom za ten wspaniały gest ofiarności i solidarności, jest to ogromne wsparcie dla puławskiej placówki, która obecnie stoi na pierwszej linii frontu w walce z epidemią koronawirusa.

Dyrektor SPZOZ w Puławach dodał, że karetka przekazana przez Browary Lubelskie tzw. ambulans typu S, czyli najwyższego w klasyfikacji takich pojazdów. Jest to ruchoma jednostka intensywnej opieki, przystosowana do transportu, zaawansowanego leczenia i monitorowania pacjenta. Z kolei Zakłady Azotowe przekazały na ten cel kwotę 550 tys. zł, dzięki czemu szpital mógł zakupić pojazd wyposażony m.in. w defibrylator, respirator oraz układ do mechanicznej kompresji. Urządzenia te podtrzymują procesy życiowe u przewożonych pacjentów.

– Mamy nadzieję, że ambulans zakupiony ze środków darowanych przez nasz browar będzie dobrze służył mieszkańcom Lubelszczyzny także po zakończeniu epidemii. Dziś, kiedy kluczowe znaczenie ma powstrzymanie koronawirusa, przekazujemy pracownikom medycznym najwyższej klasy sprzęt, który będzie wspomagał ich walkę o zdrowie i życie potrzebujących. Chcemy okazać w ten sposób solidarność z regionem, z którego się wywodzimy i w którym od lat funkcjonujemy – powiedział Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie.

Do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Puławach trafiają osoby zakażone koronawirusem z całego regionu oraz z powiatu kozienickiego w województwie mazowieckim. Obecnie w placówce przebywa 11 pacjentów.

(fot. Perła Browary Lubelskie/nadesłane, Starosta Puławski Danuta Smaga)

Autor: redakcja

22 komentarze

 1. To dobrze, że firmy jak i osoby prywatne pomagają, chociaż to jest psi obowiązek państwa. Tragicznym jest, że gdyby w obliczu tej epidemii liczyć wyłącznie na państwo to bylibyśmy w przysłowiowej czarnej, ups – afroamerykańskiej d…e.
  Gdy kurz opadnie oczywiście to ci nieudolnie rządzący przypiszą sobie wszelkie zasługi.

  • janusz z grażyną

   Na szczęście czas roszczeń, że wszystko należy ci się od państwa bo tak chcesz bezpowrotnie minął. Pokaż na co cie stać albo zdychaj z głodu. Jakie to proste.

   • Płacę ZUS, płacę podatki, płacę ubezpieczenie zdrowotne – i to podwójne, płacę podatki – bezpośrednie jak Pit oraz pośrednie jak Vat w towarze, więc to żadna postawa rozczeniowa tylko żądanie aby Państwo wywiązało się zw swojej części umowy.

 2. Super !! Brawa dla tych firm !! Wielki szacunek !! Aby więcej firm tak postępowało !!

 3. Brawo Perła i Azoty!!!!!a wy mendy niezadowole z tego. Bo to lub tamto.Aby Cię korona trafiła, a jak zadzwonisz po pomoc niech przyjedzie Styks, bo karetek będzie za mało

Z kraju