690 680 960

Księża złożyli się na pomoc dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Wpłacili 150 tysięcy złotych

Po apelu metropolity lubelskiego arcybiskupa Stanisława Budzika, jaki skierował do księży, udało się zebrać, 150 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na rzecz Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

W piątek dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli Elżbieta Starosławska poinformowała, że placówka otrzyma środki finansowe na zakup kardiomonitora oraz na wyposażenie nowej kaplicy szpitalnej. Pieniądze na ten cel pochodzą od księży archidiecezji lubelskiej. Jak wyjaśnia ks. Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji, jest to łącznie 150 tysięcy złotych.

Pieniądze te zostały zebrane jako osobista jałmużna wielkopostna kapłanów, do której zachęcał metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik. Jak informowaliśmy na początku kwietnia, wydał on skierowane do duchownych oraz poszczególnych parafii specjalne „zarządzenie w kwestiach ekonomicznych”. Prosił w nim księży o przyjęcie zawartych w zarządzeniu regulacji i propozycji mających na celu przetrwanie przez parafie czasu epidemii.

Zaapelował też do wszystkich księży, zarówno biskupów, proboszczów, wikariuszy, rezydentów, pracowników naukowych, kapelanów, a także do emerytowanych duchownych, aby złożyli jałmużnę postną w wysokości przynajmniej 200 złotych celem wsparcia jednego ze szpitali w naszym regionie. Zwolnieni z tego zostali jedynie chorzy kapłani i misjonarze. Zbiórka cały czas jest prowadzona.

Księża złożyli się na pomoc dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Wpłacili 150 tysięcy złotych

(fot. COZL)

29 komentarzy

 1. Jeśli to na szpital a nie kaplicę, to brawo i szacun! Jestem ateista i dzięki panowie.

 2. Co za jełopy powyżej… ksiądz źle zrobi to źle, dobrze zrobi – to jeszcze gorzej… pieniądze ma – oczywiście nie jego tylko wasze, a który z was troglodytów dał cokolwiek księdzu? bo sądząc po tym hejcie i jadzie w kierunku księży to chyba z kościołem macie tyle wspólnego co ja z baletem… A jak was kłuje w oczy zapłacenie księdzu za udzielenie ślubu – nikt was do tego nie zmusza, zostaje jeszcze w pełni legalny USC.

  • Można by teraz powiedzieć, że to kłamstwo! Pokazówka. Tak jak mówiliście o TVN jak zasponsorował testy dla służby zdrowia.

  • Miećka Aniołowa

   Zatańcz, zobaczymy jaki z Ciebie baletmistrz

  • Tryglodyta poszukuję sobie własnych potworów.
   Kiedyś były smoki i inne gusła.
   Teraz ma dwa patyki z nieboszczykiem.
   Nie należy księży zmuszać do tak drastycznego oddawania złupione mamony, co oni później swoim dzieciom dadzą?

   • twoja pycha skończy się szybciej niż ci się wydaje, na szczęście z wiekiem charakterek tępieje w miarę utraty zdrowia i świadomości własnej bezsilności, więc jeszcze zaskomlisz w życiu za byle jakim księdzem jak ci w oczy strach zajrzy kiedy twoja siła będzie się miała na wykończeniu … i życzę ci żebyś zdążył brawo ty

 3. Miećka Aniołowa

  W dobie walki z koronawirusem przeznaczać darowane pieniądze, nie ważne od kogo, na kaplicę szpitalną? Przegięcie. Powinna się tym zająć chyba prokuratura. Szpital nie ma ważniejszych potrzeb? Jeśli nie, to darowizna mu nie potrzebna. To jawne sprzeniewierzenie darowanych środków finansowych.

 4. No i za to pójdą do nieba.

 5. Każdy gest i każda darowana złotówka się liczy. Wśród nich napewno są ludzie mający wielkie wartości. I ważne że ta zbiórka pomoże choć w małym stopniu szpitalowi.

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas