Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kapusta zniknęła, pojawiły się bratki. To oznaka, że mamy wiosnę (zdjęcia)

Tradycyjnie już wraz z nadejściem wiosny ruszyła wymiana roślin na miejskich rabatach. Postawiono na bratki, głównie w kolorach żółtym i fioletowym.

Jeszcze do niedawna w wieżowych konstrukcjach kwietnikowych na placu Łokietka w Lublinie rosła kapusta ozdobna i wrzosy. Posadzone we wrześniu rośliny doskonale sprawdzały się w okresie jesienno – zimowym zdobiąc nadając rabatom uroku. Wraz z nadejściem wiosny przyszedł czas na ich wymianę.

Tradycyjnie już miasto postawiło na bratki. W tym roku będzie ich ponad 5 tysięcy, przeważnie w kolorach żółtym i fioletowym. Właśnie rozpoczęła się akcja ich sadzenia. Oprócz okolic ratusza i Bramy Krakowskiej, kwiaty te pojawią się również w Ogrodzie Saskim, na Placu Litewskim, placu Krąpca i w Parku Bronowickim.

– Wiosna to czas intensywnych prac ogrodniczych, które dotyczą również terenów miejskich. Tradycyjnie w naszym mieście jako pierwsze na rabatach i skwerach pojawiają się bratki, które są nie tylko efektowne, ale jednocześnie odporne na warunki miejskie. Potem następuje zmiana dekoracji, i na rabaty, do pojemników i kwietników trafią już kompozycje mieszane roślin jednorocznych z trawami oraz roślinami zielonymi – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Akcja obsadzania rabat bratkami ma potrwać do przyszłego tygodnia. Te wiosenne kwiaty podziwiać będzie można do połowy maja. Wówczas zostaną zastąpione aranżacjami traw ozdobnych z dekoracyjnymi roślinami jednorocznymi. Jeżeli chodzi o te ostatnie, w planie są petunie, pelargonie, wilce, smagliczki, pacioreczniki i komarzyca.

Kapusta zniknęła, pojawiły się bratki. To oznaka, że mamy wiosnę (zdjęcia)

(fot. UM Lublin/nadesłane)

11 komentarzy

 1. Cichobiorek cichodajek

  Dla mnie wiosna to nie wyrywanie starej kapusty i zastępowanie jej bratkami w jedynie słusznych kolorach, a dziewczyny…
  Jak zaczynają się coraz krócej, przewiewniej ubierać i wietrzyć to co należy często myć to dla mnie znak nadchodzącej wiosny.
  Oczywiście przysłowiowa: jedna dziewczyna wiosny nie czyni, ale jak się ich pojawi więcej… kto wie, może nawet i lato być…

  • Oby tylko było na co patrzeć. Bo niestety bardzo dużo dziś grubych otyłych kobiet…..aż żal nato patrzeć. Jak ludzie mogą doprowadzać się do takiego stanu. Jak można bezgranicznie się obżerać niedbac o kondycję. Ohyda.

 2. Dziury w jezdniach połatajcie lepiej bo wstyd na całą Polskę.

  • Tak jest. 100% budżetu miasta na drogi, bo podlubelscy oligarchowie w 20-letnich gruzach nie mogą latać po mieście za szybko. Im się należy. Tak samo jak darmowe miejsca postojowe.

  • ty widziałeś dziury pisuarze?! Jedz do innych miast szczególnie tam gdzie rządzi PiS z rodzinami to się przekonasz.
   To widziało dziury, he he

 3. Czy to już nie paranoja? Wszystko w kolorach Ukrainy ? Ja rozumiem wszystko ,ale bez przesady.

  • Lepsze skojarzenie kolorystyki z sąsiednim państwem, niż z tymi brudasami w nigdy nie pranych dresach i brudnych szalikach, co dzieci z innej szkółki piłkarskiej potrafią przestraszyć.
   Bo do samego klubu, to nic nie mam.

 4. Pan Anioł Cieć

  Swego czasu, do granic obrzydliwości serwowano nam nadmiar czerwonego, aż się „przejadło”, ciekawe kiedy stanie się to z niebieskim i żółtym…

 5. ja tam jednak widzę żółte i fioletowe – typowe dla bratków….

  • Wieś Sław (z okolicy)

   Z ludzkim wzrokiem tak już jest, że widzi to co chce widzieć 😆

 6. Polak (prawdziwy)

  Co tam jakieś kwiatki bratki… czekam na Ustawę zmieniającą barwy flagi, hymn i godło

Z kraju

Polityka i społeczeństwo