Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Już siedem osób zamarzło w naszym regionie. Odnaleziono dwie kolejne ofiary mrozów

Zima zbiera w naszym regionie śmiertelne żniwo. Co dzień to odnajdywane są kolejne ofiary mrozów. Wiele osób udaje się uratować dosłownie w ostatniej chwili.

W województwie lubelskim już siedem osób zmarło w ostatnich dniach w wyniku wychłodzenia organizmu. Kolejne dwie ofiary znaleziono na Podlasiu oraz w powiecie opolskim. W Białej Podlaskiej w jednym z domów przy ulicy Janowskiej znaleziono ciało 61-letniej kobiety. Najprawdopodobniej umarła we śnie, znajdowała się bowiem w swoim łóżku. Dom w którym przebywała nie był w żaden sposób ogrzewany. Jak ustalili policjanci, kobieta mieszkała samotnie.

Kolejną ofiarą zimna jest 70-letni mieszkaniec Karczmisk Pierwszych. Mężczyzna wczoraj wyszedł z domu i do niego nie powrócił. Powiadomieni o zaginięciu policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. Odnaleziono go nieżywego na jednym z pól. Ofiara znana była w okolicy z nadużywania alkoholu.

Każdego dnia policjanci oraz strażnicy miejscy notują wiele interwencji związanych z osobami, które przebywają w nieogrzewanych pomieszczeniach. Nie ma dnia, by nie znajdywano ich śpiących na przystankach czy też w altanach śmietnikowych lub pustostanach. Często tego typu interwencje kończą się przyjazdem na miejsce ratowników medycznych i hospitalizacją z powodu wychłodzenia organizmu. Najczęściej są to osoby nietrzeźwe.

(fot. lublin112)
2016-01-05 21:52:50

7 komentarzy

 1. Smutne to – samotnie mieszkająca (61), jeszcze nie taka stara, może schorowana, nawet jak miała czym palić to może nie miała sił dopełznąć do pieca żeby w nim napalić, a rodzina, jeśli ją miała… a sąsiedzi?

 2. Tytuł powinien być „Juz siedmioro bezdomnych alkoholików zamarzlo w naszym regionie” I to jest prawda.

  • Ciupciasek małolatek swawolnych

   Jeśli ci nieodżałowanej pamięci tragicznie zmarli, rzeczywiście byli „chorzy” na „chorobę alkoholową” to można by szeptać o selekcji naturalnej bo to nic innego jak natura wyeliminowała ich z dalszych libacji alkoholowych.

 3. A w lublinie policja wszystkich meneli wozi codziennie po lekarzach i na polnocna by tylko nie zamarzli

 4. Stać nasze miasto by pijakom i menelem zapewnić jak najlepsze warunki. Reszta placaca podatki składki akcyzy i jeszcze inne świadczenia państwu. Taka mała lubelska komuna.

 5. Niestety żyjemy w państwie PRAWA i służby a w tym Policja zobligowana jest do kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych. Z doświadczenia wiem że są to osoby nie tylko nadużywające alkohol a więc wydawało by się trzeźwo myślący. Niestety żadne służby nie mogą że tak powiem „złapać bezdomnego” i na siłę mu pomóc bo to przecież WOLNY człowiek. Niestety Komendanci tego widocznie nie rozumieją bo Jeden z nich ogłosił nie tak dawno że będzie wyciągał konsekwencje wobec f-szy w przypadku zamarznięcia osoby. Takiej osobie zgodnie z przepisami Panie Komendancie można tylko i wyłącznie pomoc zaproponować i tylko w przypadku zagrożenia życia wezwać lekarza lub opiekuńczo zabrać na pokoje do komendy!!!

  • Swawolnik lubelski

   Max’ie – takiej osobie można wręczyć gratisową flaszeczkę i dać se spokój z wożeniem tego gdziekolwiek.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo