Już ponad 4000 osób zakażonych koronawirusem, nowe zakażenia w woj. lubelskim. Nie żyje 10 osób

W niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 268 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W szpitalach w Łomży, Radomiu, Warszawie, Wrocławiu i Przemyślu zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

– Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z województwa łódzkiego, 66 osób z woj. mazowieckiego, 41 osób z woj. dolnośląskiego, 29 osób z woj. wielkopolskiego, 17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 9 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. śląskiego i 3 osób z woj. zachodniopomorskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą:
– czterech kobiet w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu ryckiego,
– jednej kobiety w wieku powyżej 61 lat z Lublina,
– jednego mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu puławskiego,
– dwóch kobiet: w przedziale wieku 21-40 lat i w wieku powyżej 61 lat z powiatu kozienickiego (województwo mazowieckie), hospitalizowane w województwie lubelskim.

Wszystkie osoby są w stanie dobrym, miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu – przekazał resort zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 4102/94 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 5 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 23.
2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 8253.
3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 2381

Do dnia 5 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 174 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 26 ozdrowieńców i zarejestrowano 6 zgonów.

(fot. lublin112.pl)

50 komentarzy

 1. Ludzie opamiętajcie się korona wirusy są z nami od dawna myślę że każdy miał z nim doczynienia. Ludzie umierali i będą umierać to przykre ale takie jest życie. Pandemia jest ale strachu. Coraz więcej osób nauki wręcz autorytetów w dziedzinie wirusologi na świecie mówi otwarcie o braku zagrożenia z powodu wirusa. Nikt nie neguje ze jest, ale jego śmiertelność jest bardzo niska. Media i polityc wyolbrzymiaja problem. Szukajcie w necie informacji i liczb bo one nie kłamią a wskazują brak zwiększenia ilości zgonów w krajach o wysokiej transmisji wirusa. Dane i jeszcze raz dane. Nie głos z telewizora czy polityka.

  • A zarazisz się tym g i aby pokazać wszystkim ze to betka? Wszystko sfilmuj może zarobisz a panikarzom i politykom pokażesz że to wszystko ściema.

  • Dokładnie dane. W Polsce koronawirus zakończył chorobę u ok 210 osób. Reszta z tych 4 tyś dalej choruje. U tych 210 w prawie 100 przypadkach choroba zakończyła się śmiercią. Ozdrowieńców jest ponad 110. Jak zakończy się u reszty i tych co dopiero zachorują? Tego wirusa nie można bagatelizować. Zobacz covid statystyki.

 2. Wcale nie jest powiedziane że już nie miałem, powiem Ci ze nie jest też wcale powiedziane że i Ty nie byłeś chory na to. Miałeś kaszel? A może nic nie miałeś. Liczby nie kłamią 80% osób może przechodzić to bardzo lekko lub wręcz bez objawowo. Pytacie skąd ci wszyscy ludzie się zarażają?! Myślicie ze pacjent 0 był pierwszy. Śmieszni jesteście. On był tylko pierwszym potwierdzonym przypadkiem w Polsce. Ten wirus może być u nas od stycznia 2020 lub grudnia zeszłego roku tylko nikt go u nas nie testował. Patrz na liczby na świecie. Nie ulegaj stadnej chisteri. Kto ma osłabiona odporność jest podatny na śmierć przy każdej infekcji. Ale ograniczony umysł nie zrozumie. Ograniczony człowiek tylko płynie z falą. Szukaj w necie danych nawet że Włoch tam nie stwierdzono zwiększonej liczby zgonów i to są dane ogolno dostępne. Ale co ja będę wam tłumaczył kto chce to wie jak jest na prawdę opierając się na danych i wypowiedziach ludzi dużo modrzejszych ode mnie. Wirus jest ale według najnowszych danych jest bardzo mało śmiertelny. Jednak wierz w co chcesz panikuj jak wszyscy. Człowiek jest istota stadna i ulega stadnym zachowaniom.

  • no jasne, że tak, żaden tam wirus, totalna norma. tam u makaronów, jankesów czy hiszpanów to od zawsze, miesiąc w miesiąc tak mają, że losują zapałkami kogo podłączyć pod sztuczne płuca. entliczek-pentliczek-czerwony-guziczek-… naczepy na padlinę też od zawsze jeżdżą po ulicach i zbierają truchła. po prostu, tvn tego nie pokazywał, ale na meczyk uefa jak się szło to człowiek potykał się o worek z trupem.

  • co za d.e-bil

 3. Mario skomentuje twe wypowiedzi tak Bo poprostu innaczej sie nie da gowno widziales duzo gadales!!!Tak sie sklada ze bylem w Bergamo I Na wlasne oczy widzialem trupie wojskowe konwoje widzialem rzedy trupow Na szpitalnych korytarzach gdzie lezeli mlodzi stazy czy nastolatkowie i ty twierdzisz ze to bzdury to jestes tepakiem Bo to nie sa bzdury I ciesz sie jelopie.ze rzad choc duzo za pozno zrobil to co zrobil Bo innaczej I u nas trup scielal by sie gesto .Wiadomo sa braki w sprzecie Bo rzad nieco zlekcewazyl sprawe ale trudno stalo sie I trzeba wojowac tym czym sie ma .Olewanie zakazow pisanie bredni I durnych wypocin nie majacych potwierdzen medycznych robi z piszacych tylko posmiewisko owszem ten wirus jest inteligentna bronia biologiczna tylko nikt sie nigdy nie przyzna do jej stworzenia .Na koniec dodam stosowanie sie do zakazow jest jedyna skuteczna bronia przeciw wirusowi

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.705zł -0.64%
  • GBP 5.2657zł 0.1%
  • EUR 4.5272zł -0.06%
  • CHF 4.1301zł -0.11%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Żarciowozy w Janowie Lubelskim czyli zlot food trucków
  W lubelskim skansenie zasieją konopie
  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie