To już pewne. Przejazd zachodnią obwodnicą Lublina niebawem będzie płatny

Kierowcy ciężarówek oraz autobusów od lipca będą płacić za przejazd również zachodnią częścią obwodnicy Lublina. Właśnie zapadła decyzja w tej sprawie.

Od 9 lipca ma zostać rozszerzony systemem elektronicznych opłat viaToll. Sieć płatnych dróg zostanie wydłużona o kolejnych 360 km. Za przejad nimi opłaty będą musieli ponosić kierowcy ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów i autokarów o liczbie co najmniej 9 miejsc dla pasażerów. Będzie to 25 km dróg ekspresowych i ponad 330 km dróg krajowych. Wśród nich jest jest 9 km odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Lublin Sławinek do węzła Lublin Węglin, czyli zachodnia obwodnica Lublina.

Pozostałe drogi, za przejazd którymi trzeba będzie niebawem wnosić opłatę to: droga ekspresowa S8 od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2012B do węzła Mężenin, droga krajowa nr 24 od węzła Skwierzyna Południe do skrzyżowania z drogą krajową nr 92 w Pniewach, droga krajowa nr 50 od skrzyżowania z drogą krajową nr 92 w Kuznocinie do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3835W w Guzowie, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 876 w Chudolipiu do skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 683 w Dębówce, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2709W do skrzyżowania z drogą powiatową nr 4201W oraz od skrzyżowania z drogą powiatową nr 4202W do węzła Brok.

Płatne będą też następujące odcinki drogi krajowej nr 92: od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1258F w Boczowie do skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1225F w Poźrzadle, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1238F do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1211F w Myszęcinie, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1217F do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 305, od skrzyżowania z drogą krajową nr 14 w Łowiczu do skrzyżowania z drogą krajową nr 50 w Kuznocinie oraz od skrzyżowania z drogą krajową nr 50 w Sochaczewie do granicy Warszawy.

(fot. lublin112)
2017-06-23 12:26:57

Zobacz również

28 komentarzy

 1. No to Lublin na nowo będzie zakorkowany dużymi gabarytami .

  • Nie będzie, bo jest zakaz wjazdu dla pojazdów ciężarowych jeśli nie mają rozładunku/załadunku na terenie Lublina.

  • Tranzyt trochę zwiększa korki, ale to nie on jest decydującym powodem zakorkowania. Głównym źródłem korków jest zbyt duża ilość samochodów w mieście.

   • Wjazd do miasta tylko LU i po kłopocie z korkami. Reszta cebulactwa, furmanki na obrzeżach i na darmowych rowerach śmigać lub MPK. Żuk! Co jest z tymi parkingami na granicy miasta? Ile można czekać? Obiecałeś? To wywiązuj się z obietnic.

    • Jestem za z tymi lubelakami zamknł bym ich w lubelskim geccie i dostarczał żywność z wsi (LUB) pod płot żeby się zagryzli na wzajem a sam śmigał po obwodnicy i lał na lublin ciepłym moczem ba mogę nawet za to płacić. Lubelaki cebulaki miasto wasze.

     • Mrozik i MamL- Może już dosyć mściwości i obrażania ludzi. Za to mrozik co napisałeś, to Hitler by cię pochwalił. Tylko jak ty się z tym czujesz? Ta straszna nienawiść sama cię zeżre Dajesz wizytówkę wszystkim rolnikom.

     • Tak mówili buraki w czasie komuny. teraz żywność przywożą do sklepów z daleka. Ta żywność jest tańsza i zdrowsza bo nie nafaszerowana chemią przez ciemnych producentów.

     • To, żeś zabłysnął!

    • Ale o co ci burku z 6 piętra,z blokowiska z wielkiej płyty chodzi?? Przecież ty tylko na własnych nogach się poruszasz. Ciebie nawet nie stać ta furmanke.która jeździ,ten wysmiewany przez ciebie wieśniak.

     • Problem jest w tym że jak będziesz jechał osobowym z przyczepką i cały zestaw przekroczy 3,5t też będziesz płacił i nie ważne czy z miasta czy ze wsi

     • @Łoś, czytamy że zrozumieniem: „Za przejad nimi opłaty będą musieli ponosić kierowcy ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów i autokarów o liczbie co najmniej 9 miejsc dla pasażerów.

    • Najwieksze cebulactwo pokazujesz poziomem swojej wypowiedzi i zasciankowym, zacofanym mysleniem. Chcesz sie odciac? Prosze bardzo, wyjedz za miasto i wybuduj sobie mury. Tu ma prawo wjechac kazdy. I nie, nie jestem spoza Lublina, wrecz przeciwnie. Jezeli chcesz zeby to miasto sie rozwijalo, najpiere rozwin troche swoje horyzonty umyslowe

    • To moze tez zrobic tak ze tablice z LU zajaz wjazdu poza teren miasta i siedziec na swoich brudnych tylkach cale lato w swoim LU. Poza granice PKS i busiki. Ha ha ha????

    • słoma z butów wystaje i wsią czuć na odległość. Czytając komentarze takich wieśniaków zaczynam się wstydzić że od kilku pokoleń jestem rodowitą Lublinianką.

    • Czytając Twój wpis (?) można jasno stwierdzić, że na obszarach wiejskich jest więcej inteligencji niż w Twoim LU

   • Niestetz przyczyna jest zupełnie inna… to beznadziejny system zarządzania ruchem ORAZ ludzie nie umiejący jeździć. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich jeżdżących z telefonem przy uchu czy non stop poruszających się lewym pasem.

   • Najwięcej korków i blokują ulice nie samochody osobowe, a autobusy zwłaszcza przegubowe. Są one za duże i blokują ronda czy nie mieszczą się do zatok, tym samym blokując jeden pas ruchu. Nie wspominam o mistrzach poskramiających te autobusy i trolejbusy którzy nie potrafią z właściwego pasa skręcić i blokują po dwa.

 2. Czyli obwodnica będzie świeciła pustkami A Lublin stanie w korkach! 🙁

 3. To Lublin ma zachodnią obwodnicę?? Zawsze pisali że północna.

 4. trzeba zbierać na 500+

 5. kiedy dół obwodnicy?

  • Zapomnij. Krótkiego kawałka przedłużenia Dywizjonu 303 do Wrotkowskiej, zrobić nie mogą bo z kasy na bzdury łatwiej urwać dla siebie. Była by fajna „obwodnica” wewnętrzna.

 6. widze ze rodowici mieszkancy lublina nie lubia przyjezdnych:) tylko patrzac tak na miasto lublin gdyby nie ci przyjezdni w postaci praujacych tam i uczacych sie ludzi to lublin byłby taka duza wsią z zamkiem 😉

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8014zł -0.13%
  • GBP 5.2376zł -0.26%
  • EUR 4.5546zł -0.01%
  • CHF 4.1198zł -0.52%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja