Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

To już pewne. Powróci linia 88 łącząca Lublin ze Świdnikiem

Jej trasa będzie częściowo zmodyfikowana, jednak jest już pewne, że niebawem nastąpi reaktywacja linii nr 88. Wnioskowali o to sami pasażerowie, którzy pisali liczne petycje w tej sprawie.

Prowadzone od dłuższego czasu rozmowy Świdnickiego Urzędu Miasta z Zarządem Transportu Miejskiego i Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Lublinie, w sprawie wypełnienia luki po zlikwidowanej linii nr 88, są bliskie finału. Wiadomo już, że linia powróci, jednak będzie kursowała na nieco zmodyfikowanej trasie. Lubelski ZTM cały czas bowiem ustaje przy zakazie wjazdu do centrum busów, jak też korzystania przez nich z miejskich przystanków.

Jednak wypracowany został kompromis, który zakłada, że reaktywowana linia tak jak poprzednio będzie obsługiwana przez prywatnych przewoźników. Busy pojadą ul. Niepodległości, Okulickiego, Racławicką i Jana Pawła II w Świdniku, następnie al. Witosa i Drogą Męczenników Majdanka. Nie ma jeszcze ustalonego miejsca, gdzie w Lublinie linia będzie kończyła kurs. Trwają jednak już ostateczne rozmowy, i lada dzień zostaną one zakończone.

– Lublin zaproponował dwa miejsca, w których autobusy kończyłyby kurs. To przystanki przesiadkowe przy dworcu głównym PKP i dworcu PKS przy zamku lubelskim. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie nie chce wpuścić nowej linii 88 na szlaki komunikacji lubelskiej, uzasadniając, że na przystankach jest już i tak bardzo ciasno. Wprowadzenie kolejnych przewoźników do tego obiegu, zwłaszcza w porach wzmożonego ruchu, skutkowałoby poważnymi opóźnieniami – wyjaśnia Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika.

(fot. lublin112)
2017-04-03 17:54:58

14 komentarzy

  1. A czy ktoś posiada aktualny rozkład jazdy?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo