Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Od jutra zamkną dla ruchu ul. Narutowicza w Lublinie. Będą spore utrudnienia

Od poniedziałku rusza remont jednej z bardziej ruchliwych ulic w centrum miasta. Kierowców czekają objazdy i korki.

W poniedziałek ekipa drogowców przystąpi do remontu ulicy Narutowicza w Lublinie. Zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ul. Okopowej do ul. Lipowej. Drogowcy wykonają kompleksową przebudowę tej ulicy, wymienią podziemne instalacje, wybudowane zostaną nowe zatoczki autobusowe a ulica uzyska nową nawierzchnię. Dodatkowo na ul. Lipowej zbudowany zostanie dodatkowy pas jezdni do skrętu w prawo, zaś na wprost będą prowadziły dwa pasy ruchu. Przebudowana zostanie również trakcja trolejbusowa, tak żeby pojazdy te nie wstrzymywały ruchu podczas przejazdu przez zwrotnice.

Cały ruch pojazdów zostanie skierowany objazdem ulicami Lipową i Okopową. Tymczasem na czas remontu służby odpowiedzialne za organizację ruchu w Lublinie nie zamierzają wprowadzać żadnych zmian ułatwiających kierowcom poruszanie się w rejonie ulic, którymi prowadził będzie objazd. Pomimo braku możliwości przejazdu na wprost od strony ulicy Nadbystrzyckiej, pas ten nie będzie służył do skrętu w lewo. Nie będzie także zmian w długości cyklów sygnalizacji świetlnej. To może spowodować kompletne zakorkowanie tego rejonu miasta.

Tymczasem oprócz oficjalnie wytyczonego objazdu, kierowcom pozostaje jeszcze kilka alternatywnych dróg. Możliwy będzie przejazd przez ul. Chopina do Okopowej, bądź też od ul. Głębokiej przez Rabbego i Skłodowskiej do Okopowej czy nawet Krakowskiego Przedmieścia. Jednak ze względu że są to wąskie uliczki to i na nich mogą pojawić się spore korki.

Wjazd w zamkniętą ulicę Narutowicza będą miały tylko pojazdy mieszkańców a także zapatrzenie do znajdujących się tam sklepów i służby komunalne. Z kolei autobusy komunikacji miejskiej również zostaną skierowane na objazdy. Linia nr 8 w kierunku Okopowej pojedzie: … – Narutowicza – Lipowa – Krakowskie Przedmieście – Kołłątaja – Hempla – Okopowa zaś w kierunku Zemborzyc Górnych czy Krężnicy Jarej trasa pozostaje bez zmian. Linie nr: 9 i 39 w obu kierunkach następującą trasą:
…. – Narutowicza – Lipowa – Krakowskie Przedmieście – Kapucyńska – Plac Wolności – … Z kolei linia nr 909 w kierunku Grygowej trasą …. – Narutowicza – Lipowa – Krakowskie Przedmieście – Kapucyńska – Plac Wolności -… a linia nr N1 w obu kierunkach: … – Narutowicza – Lipowa – Okopowa – Narutowicza – ….

Utrudnienia potrwają aż cztery miesiące i mają zakończyć się pod koniec sierpnia.

(fot. lublin112)
2014-05-04 14:31:48

2 komentarze

  1. „Pomimo braku możliwości przejazdu na wprost od strony ulicy Nadbystrzyckiej, pas ten nie będzie służył do skrętu w lewo.”
    Moim zdaniem to idiotyczne rozwiązanie , zakorkuje się Muzyczna i Szczerbowskiego i pewnie też Ochotnicza. Z prawego pasa Narutowicza od Strażackiej do Piłsudskiego powinno się w tym okresie móc skręcać w Lipową i również w Piłsudskiego. Pozdr.

  2. A jak sie sprawa ma jesli ktos bedzie chcial sobie zamowic TAKSOWKE w rejonie zamknietej ulicy?