690 680 960

Jeszcze w tym roku ma ruszyć remont najkrótszego połączenia Lublina ze Świdnikiem. Jednak nie w całości

Zapowiadany od lat remont ulicy Dworcowej w Świdniku, czyli najkrótszego połączenia pomiędzy miastami, zostanie podzielony na dwie części. Pierwszy etap inwestycji ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Trwające od wielu lat starania dotyczące remontu ul. Dworcowej w Świdniku mają w końcu szansę realizacji. Inwestycji tej poświęcona była ostatnia sesja Rady Powiatu świdnickiego. W jej trakcie zdecydowano o przejęciu od Gminy Miejskiej Świdnik zarządzania ul. Andrzeja Struga. Dzięki tej decyzji będzie można przystąpić do kompleksowego remontu pierwszego odcinka tej drogi, od al. Lotników Polskich do skraju lasu.

Jak wyjaśnia wicestarosta świdnicki Bartłomiej Pejo, obecnie trwa oczekiwanie na dokładny projekt przebudowy. Wiadomo już jednak, że nie będzie budowy osobnej ścieżki rowerowej, gdyż wiązałoby się to z koniecznością wycięcia około 100 drzew. Cykliści będą więc korzystać z ciągu pieszo-rowerowego. Władze powiatu liczą także na dofinansowanie zadania z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Od wielu lat mówi się o konieczności remontu ul. Dworcowej – przypomina Łukasz Reszka, starosta świdnicki. – Postanowiliśmy go zrealizować w dwóch etapach. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy rozpocząć prace na odcinku od al. Lotników Polskich do skraju lasu. Po uregulowaniu spraw z własnością działek przystąpimy do drugiej części zadania.

Sprawa przebudowy ulicy Dworcowej ciągnie się od wielu lat. Nawierzchnia jest tam w opłakanym stanie, w kilku miejscach po asfalcie nie pozostało nawet śladu. Tymczasem jest to najkrótsze połączenie Świdnika z Lublinem. O remont ulicy zabiegają m.in. rowerzyści, których sporo przemieszcza się pomiędzy miastami. Aby przejechać w normalnych warunkach, muszą oni korzystać z ruchliwej ul. Mełgiewskiej bądź też z al. Witosa, na której ruch pojazdów jest jeszcze większy. Zaś ulica Dworcowa zapewnia bezpieczny przejazd, jednak na przeszkodzie stoi jej nawierzchnia.

Od początku problemem jest fakt, iż ulica Dworcowa przebiega przez kilka działek, dodatkowo niektórych z nich stan prawny nie do końca jest jasny. Jak zapowiedziało starostwo, po uregulowaniu spraw z własnością działek przystąpi do drugiej części zadania, czyli odcinka od skraju lasu do ulicy Brzegowej. Kiedy to jednak nastąpi, na razie nikt nie jest w stanie określić.

(fot. Google Street View)

10 komentarzy

 1. Masakra jakaś z tą inwestycją!

 2. czyli Ham-Burg zostanie połączony z Lublinem przy Grygowej dzielnicy eksclusive

 3. Wstyd mi za ciebie januniu to jest takie samo miasto jak każde inne. Mieszkam w Lublinie od 40 lat i to nie jest powód do wywyższania się.
  janunio i wszystko jasne

  • Daj spokój, to akurat śmieszne jest, że ktoś jak takie rzeczy mówi to jakby się ‚przedstawiał’.

 4. Krzysztof,, Ochota,,

  Nius 2020,czy jakby ktoś to zwał. Szkoda mi tylko tego Pana, lub Pani w redakcji. Utwórżcie swoje niezależne 112bez tylu wstrętnych reklam. Niektórzy już mają chęć z Warszawy

  • Przez te reklamy na telefonie praktycznie nie ma możliwości skorzystania.
   A wisienką na torcie są zdjęcia-odnośniki pod artykułami do publikacji sprzed kilku lat…

 5. Świdnik jest spoko – lubelskim faszystom kij w oko 😉

  • …Rymy częstochowskie hehee a już myślałem, że nikt nie upadnie aż tak nisko. Myliłem się hamburku.

 6. Cały artykuł trzeb przeczytać żeby dojść do sedna:
  „Kiedy to jednak nastąpi, na razie nikt nie jest w stanie określić.”

 7. Jestem Januszem z Lublina który Mieszka w Hamburgu

Kursy walut

 • USD 4.4834zł 0.1%
 • GBP 5.438zł -0.28%
 • EUR 4.6968zł -0.06%
 • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ