Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jest stanowisko TVP3 Lublin w sprawie reportera stacji. „Zachowanie naganne, poza standardami dziennikarstwa”

Dyrektor – redaktor naczelny TVP3 Lublin w piątek rano odniósł się do nagrania, które wczoraj zamieściło Miasto Lublin na swoim profilu na Facebooku. Ryszard Montusiewicz skrytykował zachowanie reportera stacji i przekazał, że TVP3 Lublin rozwiązała z nim umowę w trybie natychmiastowym.

W czwartek w emitowanej na antenie lubelskiego oddziału TVP Panoramie Lubelskiej wyemitowany został materiał pt. „Plac czy kawiarnia? Problem w centrum Lublina”. Reporter poruszał temat zaśmieconego placu Kaczyńskiego, który znajduje się w centrum miasta. Jak określono, mają się tam znajdować „sterty śmieci, butelki po alkoholu oraz nocne imprezy”. Temat został poruszony po interwencji mieszkańców, którzy skarżą się na hałas i gromadzące się tam osoby, które często spragnione rozrywki, wybierają to miejsce, aby imprezować.

Tuż po emisji Panoramy, Urząd Miasta Lublin opublikował nagranie z miejskiego monitoringu, które pokazuje reportera TVP, jak wyciąga śmieci z kosza i rozrzuca je po trawniku. Następnie kamerzysta filmuje porozrzucane odpady. Do sprawy w piątek rano odniósł się Ryszard Montusiewicz dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Lublin. Poniżej stanowisko opublikowane dzisiaj rano na stronie TVP3 Lublin na Facebooku.

Stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego TVP3 Lublin Ryszarda Montusiewicza.

Niniejszym oświadczam, że TVP3 Lublin rozwiązała w trybie natychmiastowym w dn. 13.08.2020 umowę z p. Tomaszem Zalewą, współpracownikiem ośrodka regionalnego TVP w Lublinie.

Powodem tej decyzji jest zarejestrowane przez monitoring miasta Lublin zachowanie p. T. Zalewy w dn. 13.08.2020, polegające na tworzeniu i zarejestrowaniu telewizyjnym nieprawdziwej sytuacji poprzez rozrzucanie śmieci wyjmowanych przez niego ze śmietnika, aby potwierdzić zasadność (nota bene realną i obiektywną) podejmowanego tematu nieporządków na jednym z placów rekreacyjnych w śródmieściu miasta.

Zachowanie p. T. Zalewy, jako współpracownika TVP3 Lublin, jest absolutnie nieakceptowalne, naganne, poza standardami dziennikarstwa i pracy w TVP.

P. T. Zalewa jest całkowicie i osobiście odpowiedzialny za wykreowaną i zarejestrowaną sytuację, która w dobrej wierze i zaufaniu wobec jego rzetelności dziennikarskiej została wyemitowana. Jego zachowanie i postawa jako współpracownika TVP uderzyła w wizerunek oddziału terenowego TVP w Lublinie oraz telewizji publicznej.

Ryszard Montusiewicz, dyrektor – redaktor naczelny TVP3 Lublin

(fot. Miasto Lublin)

78 komentarzy

 1. UM Lublin walczy z mediami. Wstyd.

  • Rzetelność dziennikarska sięgnęła dna: bezobjawowa pandemia, tortury na Białorusi… itp itd
   prostytucja dziennikarska pełną gębą… „co karzą mówimy i co trzeba pokazujemy…”

  • Chyba coś Ci się pomyliło. Jak już walczy to z idiotami. A wstydzić się to powinien pan Zalewa

   • Obawiam się że jakby Pan Zalewa np popełni samobójstwo to za to szczucie odpowiedziałby urząd miasta.

 2. Pewnie go krew teraz zalewa idź do radia marysi albo trwam.

 3. … może to p. Montusiewicz powinien abdykować ? !!!

 4. Samo włączenie telewizora na ,,Panoramę Lubelską” było by dla mnie poniżające i uwłaczające. Kilka dni temu przeszedł kataklizm, tornado, wichura i krótkie oberwanie chmury nad Lublinem, czego raczej nie dało się nie zauważyć. Powyrywało i połamało piękne drzewa w całym mieście i narobiło wiele szkód. Pisał o tym dokładnie lublin112.pl. Czy cokolwiek poza koronawirusem i sprawami jak zwykle natury politycznej, powiedziano w Panoramie? KOMPROMITACJA STACJI I TOTALNE DNO, a o tym co zrobił ten człowiek to w zasadzie nie wiem co powiedzieć. Może to poziom tego programu, bo bardzo często nie mówią o tym co jest ważna i dzieje się w Lublinie.

 5. Oj dzisiaj psie trole to się oblowia w obronie jedynej slusznej tvp szczerbatego dziada i kawalera kwarskiego stawki pewnie magiczne

 6. Rzetelność dziennikarska sięgnęła dna: bezobjawowa pandemia, tortury na Białorusi… itp itd
  prostytucja dziennikarska pełną gębą… „co karzą mówimy i co trzeba pokazujemy…”

 7. To tylko pokazuje jak działają programy informacyjne w Polsce. Programy informacyjne to fabularne przedstawienia które mają na celu wywołanie odpowiedniej reakcji. Teraz program nastawiony jest na napuszczanie ludzi na siebie. Jak ktoś się boi na niech nosi maskę i nikt mu nie broni, ale zmuszanie kogoś żeby nosił zwłaszcza gdy jest zdrowy jest pogwałceniem konstytucyjnej wolności. Ja nie korzystam z usług ludzi którzy nie szanują mojej suwerenności. Jak ktoś nie chce moich pieniędzy to jego prywatna sprawa.

 8. A co ze sprawą karną dla niego za tworzenie fałszywych dowodów,nie mówiąc już o zaśmiecaniu miejsca publicznego.Służby do dzieła.

 9. Oglądam Panoramę bo nie stać mnie na dopalacze.

 10. jedno mnie zastanawia. czy to inicjatywa własna p. Zalewy, czy może standard w TVP Lublin? Chociaż podejrzewam że Lubelska telewizja po prostu bierze przykład z ogólnopolskiej. Przecież TVP Kurskiego co dziennie kreuje rzeczywistość zgodnie z oczekiwaniami PiS.