Reporter TVP przyłapany przez kamery monitoringu na wyciąganiu śmieci z kosza. Miało to „wzbogacić” materiał

Tuż po opublikowaniu w dzisiejszej Panoramie Lubelskiej materiału na temat zaśmieconego placu Kaczyńskiego w Lublinie, miasto upubliczniło nagrania monitoringu pokazujące pracę reportera TVP Lublin. Rozrzucał on śmieci, które potem nagrał operator kamery.

W czwartek w emitowanej na antenie lubelskiego oddziału TVP Panoramie Lubelskiej wyemitowany został materiał pt. „Plac czy kawiarnia? Problem w centrum Lublina”. Reporter poruszał temat zaśmieconego placu Kaczyńskiego, który znajduje się w centrum miasta. Jak określono, mają się tam znajdować „sterty śmieci, butelki po alkoholu oraz nocne imprezy”. Temat został poruszony po interwencji mieszkańców, którzy skarżą się na hałas i gromadzące się tam osoby, które często spragnione rozrywki, wybierają to miejsce, aby imprezować.

Tuż po emisji Panoramy, Urząd Miasta Lublin opublikował nagranie z miejskiego monitoringu, które pokazuje reportera TVP, jak wyciąga śmieci z kosza i rozrzuca je po trawniku. Następnie kamerzysta filmuje porozrzucane odpady.

– Hej TVP 3 Lublin. Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje „dziennikarstwo”. Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający – podpisano nagranie dodając, że w najbliższych dniach w okolicy zacznie się pojawiać tam więcej patroli Straży Miejskiej i policji, więc jeśli TVP chce nagrywać więcej materiałów w podobnym stylu, to powinna omijać Plac Lecha Kaczyńskiego, gdyż będą wystawiane mandaty.

 

 

Konflikt pomiędzy lubelskim oddziałem TVP a Urzędem Miasta Lublin jest zauważalny od dłuższego czasu. Liczne materiały krytykujące władze miasta, które pojawiały się na antenie, wywoływały niejednokrotnie nawet publiczne dyskusje pomiędzy urzędnikami a pracownikami TVP. Z reporterem TVP Lublin, uwiecznionym przez kamery monitoringu, nie udało się nam skontaktować. Jego telefon milczy.

Materiał TVP Lublin o placu Kaczyńskiego obecnie jest już niedostępny. Można go jednak obejrzeć TUTAJ.

(wideo UM Lublin, TVP Lublin)

98 komentarzy

 1. O czym wy piszecie chcieli wynikow to sie postaral . Niewazne po czyich trupach ale do przodu . Smieszne jest tylko ze nie zauwazyl kamery a moze i dobrze

 2. Tak działa właśnie pis i ich tuba propagandowa

 3. oburzona nie oglądam już TVP Lublin

  Dno dna. Taką zamawianą propagandą pędzimy do modelu z Mińska.
  Tylko wybrane osoby są pozytywnie przedstawiane a na inne robi się na czarno, na zamówienie. U nas na czarno UM. Przełożeni tego pana nadal pracują i nadal będą zlecać zakrzywianie obrazu tego miasta? Nie jesteśmy aż takimi brudasami to trzeba coś podrzucić. Dziś śmieci jutro fałszywe zeznania i dokumenty.Szanowni dziennikarze, jesteście obleśni. Dno dna.

 4. pis nie da mu zrobić krzywdy robił to w ich imieniu,teraz czeka go kariera w maryji i trwam.

 5. Teraz będzie zalewajka robił w utylizacji!! Od poniedziałku zrobia kurwizji szkolenie z kamuflażu

 6. pis mu nie da zginąć awansuje do warszawy, jako zasłużony towarzysz

 7. Ciekawe dlaczego wczesniej nie pokazali filmów z monitoringu kto śmieci ,mieszkancy wczesniej zgłaszali libacje w tym miejscu ,co się stało kamery nie działały czy prądu nie było może przerwa techniczna była😂😂😂😂

 8. Gdzie teraz mogę znaleźć p.Zalewe? Mam troche śmieci na zbyciu😄😄chetnie je mu podrzucę skoro lubi się tak w nich bawić😂😂😂😄👍👍

 9. I nic nie piszecie o karze finansowej dla tego smieciarza. W Azji czy Europie Zachodniej za zaśmiecanie miast czy lasów grożą bardzo wysokie kary i tam jest czysto. A w Polsce kary są symboliczne i dlatego tacy śmieciarze pokroju Tomasza Zalewy robia dookola siebie jeden wielki syf. Zacznijmy karać za zaśmiecanie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska