Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jest praca w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej. Trwa rekrutacja

Jedna z najbardziej krętych i dzikich rzek w Polsce. Dwa wymagające odcinki granicy państwowej z Ukrainą i Białorusią. Drogowe, kolejowe oraz lotnicze przejścia graniczne. Codziennie nowe wyzwania i satysfakcja z dobrze pełnionej służby. Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej na 2024 rok.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej ochrania odcinek granicy państwowej o długości 467, 57 km., obejmując strefą swego działania obszar woj. lubelskiego. Służbę pełni tu około 3 tysięcy funkcjonariuszy i pracowników, którzy na co dzień zaangażowani są ochronę granicy z Republiką Białorusi i z Ukrainą. Ustawowe zadania oddział realizuje siłami 20 placówek: 7 na granicy z Białorusią, 11 na granicy z Ukrainą oraz 2 realizującymi zadania w głębi kraju.

W tym roku, w NOSG planuje się przyjąć do służby co najmniej 150 funkcjonariuszy. Dokumenty od kandydatów do służby w SG, przyjmowane są w siedzibie oddziału w Chełmie, po wcześniejszym wyznaczeniu terminu i konkretnej godziny do ich złożenia. Zapisy kandydatów zainteresowanych złożeniem dokumentów odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 pod nr tel. 82-568 50 92 lub 797 337 619 lub za pomocą elektronicznego modułu, który znajduje się na stronie internetowej NOSG.

Istnieje też możliwość umówienia terminu złożenia wymaganych dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej (w treści e-maila należy podać imię i nazwisko tylko jednego kandydata oraz nr telefonu).

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba: – posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, – o nieposzlakowanej opinii, – niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, – korzystająca w pełni z praw publicznych, – posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, – posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, – dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Najważniejszymi zadaniami NOSG są: -ochrona granicy państwowej; – organizowanie i dokonywanie kontroli ruchu granicznego; – wydawanie zezwoleń na przekraczanie granicy państwowej; – rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców, w zakresie właściwości Straży Granicznej; – zapewnienie bezpieczeństwa w komunikacji międzynarodowej i porządku publicznego w zasięgu terytorialnym przejścia granicznego, a w zakresie właściwości Straży Granicznej – także w strefie nadgranicznej.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru oraz postępowania kwalifikacyjnego znajdują się w zakładce:

https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/praca/funkcjonariusze/17203,Wznowiono-rekrutacje-do-sluzby-w-Nadbuzanskim-Oddziale-Strazy-Granicznej.html

Jest praca w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej. Trwa rekrutacja

(Źródło: NOSG)

11 komentarzy

 1. Wszędzie ludzi do pracy (czy służby) brakuje. Tylko emerytów nie brakuje.
  Rozwiązanie: jeszcze bardziej wiek emerytalny obniżyć.

 2. Jak kto lubi być obrzucany kamieniami i bity gałęziami po obu katolickich policzkach to ma wielkie szanse ziścić swoje upodobania.

 3. a szpryca jest obowiązkowa bo inaczej nie idę xD

 4. Co do systemu emerytalnego, to pomyśleć, że gdyby nie niepopularne reformy Zdrajcy Tuska (przez które m.in. PiS doszło do władzy), to Strażnicy Graniczni, Policjanci itp. służby, przechodziliby na emeryturę po 15 latach służby.
  Czyli mielibyśmy w kraju, każdego roku kilkanaście tysięcy nowych 40 emerytów. Przecież to był jakiś absurd. W takim wieku (40 lat) wiele zawodów dopiero rozpoczyna poważną pracę, bo wcześniej to było przyuczanie do zawodu i zdobywanie doświadczenia.

  • Teraz dzięki tym reformom funkcjonariuszy brakuje. Faktycznie świetne rozwiązanie. Zmiana „przywilejów” emerytalnych bez finansowej rekompensaty była strzałem w stopę, co widać po ilości wakatów w służbach mundurowych – problem ten ciągle się pogłębia. Praca w służbach mundurowych nie jest już atrakcyjna na obecnym rynku i nie zachęca ludzi do wstępowania w ich szeregi w żaden sposób. Ma to realne przełożenie na bezpieczeństwo wewnętrzne kraju, czego coraz więcej ludzi doświadcza ma własnej skórze, a będzie jeszcze gorzej. Ale tak, JP na 100%.

 5. A nowy rząd już nie atakuje straży granicznej?

 6. Pan Sołtys z Miasta Inspiracji (dawniej: Lublin)

  Niby potrzebują 150 osób, ale zawżdy to coś w kwestii malejącego bezrobocia, część się obleje na studiach, będą musieli powtarzać też mniej bezrobotnych. Część pójdzie siedzieć, też mniej bezrobotnych. Trochę wymrze z rożnych powodów, też zluzuje etaty.
  Dobra polityka

 7. gdzie te hordy imigranntów ? wszak Tusk rządzi ? gdzie likwidacja 800+ , 13 tek itp miały zniknąć , gdzie te niemce ? Póki co wychodzą szwindle PIS ale nie łatwo odejść od koryta , cela plus czeka PISuary

Dodaj komentarz

Z kraju