Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jest podpis prezydenta pod rozporządzeniem ws. przedłużenia stanu wyjątkowego

W piątek po wyrażeniu zgody przez Sejm na przedłużenie stanu wyjątkowego, prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego wprowadzonego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego.

Podstawę prawną wydanego rozporządzenia stanowi art. 230 ust. 2 Konstytucji oraz art. 5 ust. 1 i 3 związku z art. 3 ustawy z dnia 21 czerwca 2002 r. o stanie wyjątkowym.

– Zgodnie z § 1 wyżej wymienionego rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w związku z utrzymującym się szczególnym zagrożeniem bezpieczeństwa obywateli oraz porządku publicznego, związanym z sytuacją na granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi, z dniem 2 października 2021 roku, na okres 60 dni, przedłuża się obowiązywanie stanu wyjątkowego na dotychczasowym obszarze – czytamy w prezydenckim komunikacie.

W przedłużonym czasie trwania stanu wyjątkowego zostały utrzymane obowiązujące ograniczenia wolności praw człowieka i obywatela, o których mowa w § 2 rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 września 2021 r. w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego.

Ponadto, prezydent w rozporządzeniu utrzymał dotychczasowe postanowienie o zakresie niestosowania przepisów art. 247 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polski wejdzie w życie z dniem ogłoszenia.

(fot. prezydent.pl)

49 komentarzy

 1. Ale mają ból tyłka popaprańce hahahaha

 2. Wy już mieliście swojego prezydenta który nie był pokazywany w telewizji ze względu na wstyd który przynosił.

 3. miało nie być żadnych nowych podatków a tylko w tym roku podpisał 6 nowych. Powiedz to narodowi co mówiłeś podczas kampanii a co jest teraz + inflacja 14 %.

  • W każdym kraju jest inflacja pocovidowa.

   • Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

    Problem w tym, że w Polsce największa…

   • Ale „każde kraje” przeciwdziałając pandemii obniżyły vat w 2020r. Obecny wzrost inflacj w „każdym kraju” (Niemcy to mają nawet ze 3‰), to głównie efekt powrotu do normalnego vat. pis vatu nie obniżał bo mniej by mieli do kradzieży.

    • Pan Solejuk (czat prosto z ławeczki w "Ranczu")

     A w Polsce wychodzi na to, że ten kto nie pracuje i nic nie kupuje VAT’u nie płaci, np. jak jest bezdomny, bezrobotny i jada nie w drogich knajpach a u Brata Alberta, ubierają go w noclegowniach czy Caritasie.

 4. Ale szczęśliwy że znowu coś sobie podpisze

Wiadomości z info112