Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jedziesz na zakupy, zapłać za parking przed sklepem. Klienci Biedronki wzburzeni decyzją o płatnym parkowaniu

Klienci się denerwują i jak nam przekazano, wyładowują złość na pracownikach sklepów. To skutek wprowadzenia opłat na parkingu przed Biedronką przy ul. Jana Pawła II.

Od kilku dni otrzymujemy sygnały od zdenerwowanych klientów sklepów centrum handlowego u zbiegu ulic Jana Pawła II i Armii Krajowej w Lublinie. Zlokalizowane tam są m.in. sklep Biedronka, Jysk i Pepco, a także kilka innych mniejszych lokali handlowych. Od kilku dni parking przed budynkiem jest płatny, co nie spodobało się osobom dokonującym tam zakupy.

– Rozumiem, że sklepy starają się uporządkować sprawy parkingów, a zwłaszcza zniechęcić osoby mieszkające w pobliżu, które zostawiają samochody na wiele godzin czy nawet kilka dni, jednak dlaczego dokonuje się tego kosztem klientów. Poprzednie rozwiązanie, kiedy to darmowa była godzina parkowania, z pewnością było dobrym rozwiązaniem. Teraz jednak jak widać, sklep najwyraźniej szuka dodatkowego zysku i zbiera opłaty od wszystkich klientów, którzy przyjeżdżają tam na zakupy – napisała do nas Pani Anna.

Zmiany w regulaminie parkowania pojazdów w tym miejscu wprowadzono w grudniu 2017 roku. Przed udaniem się na zakupy, należało pobrać z urządzenia bezpłatny bilet parkingowy i pozostawić go za szybą w widocznym miejscu. Upoważniał on do 60-minutowego parkowania. W przypadku braku biletu, nakładano opłatę dodatkową w wysokości 95 złotych. Teraz bezpłatna godzina została zlikwidowana.

Jak nam przekazano, klienci swoje zdenerwowanie wyładowują na pracownikach m.in. sklepu Biedronka. Tymczasem sieć ta nie jest właścicielem tego terenu, lecz podobnie jak inne obiekty handlowe wynajmuje lokal. Właściciel budynku zaś zlecił zarządzanie parkingiem warszawskiej firmie EuroPark, która również obsługuje parkingi przy pobliskiej galerii obok stacji paliw, na terenie kampusu KUL przy ul. Konstantynów, obok nowego budynku przy skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Krańcowej, a także przy ul. Spokojnej oraz przed lubelską katedrą.

Wybierając się na zakupy do galerii przy ul. Jana Pawła II należy pamiętać o zmianach związanych z parkowaniem pojazdów, aby zakupy nie kosztowały blisko 100 złotych więcej, kiedy doliczona zostanie opłata dodatkowa za brak biletu.

Jedziesz na zakupy, zapłać za parking przed sklepem. Klienci Biedronki wzburzeni decyzją o płatnym parkowaniu

Jedziesz na zakupy, zapłać za parking przed sklepem. Klienci Biedronki wzburzeni decyzją o płatnym parkowaniu

Jedziesz na zakupy, zapłać za parking przed sklepem. Klienci Biedronki wzburzeni decyzją o płatnym parkowaniu

(fot. lublin112.pl)

112 komentarzy

 1. Ta sp.z o.o. z W-wy od parkingów z kapitałem norweskim działa TYLKO w 6 miastach Polski .
  Kilka lat temu była ukarana za takie praktyki przez UOKK,

 2. Jakoś koło Kauflanda przy Drodze Męczenników Majdanka był parkomat, gdzie były 2 h darmowe na zakupy. A od jakiegoś czasu całkiem znieśli opłatę. Czyli można…………..

 3. Jak rozliczają te opłaty? Czy wystawiają paragony,czy jakieś śmieszne bilety nigdzie nie zarejestrowane?

 4. Coś czuje, że bardzo szybko znowu będzie darmowa godzina jak im obroty spadną..

 5. Dostałem tam pseudo „mandat” w lecie. Podjechałem na szybkie zakupy, podchodzę do parkomatu i na wyświetlaczu widnieje napis nieczynny awaria czy coś w tym stylu, olałem to i wszedłem do sklepu, po 10 min wyszedłem a za wycieraczką leży zostawiony mandat. Sfotografowałem ten że parkomat i wysłałem odwołanie do tej niby firmy, po miesiącu anulowali mi karę. Od tamtej pory unikam tej biedronki, w promieniu 1,5km są 3 inne biedry i 3 lidle w których można parkować bez żadnych utrudnień.

 6. Pora zacząć robić zakupy w Lidlu na J.Pawła

 7. Szkoda, bardzo lubię kupować w tej zielarni na pasażu

 8. mam nadzieję ze ten artykuł dotrze do siedziby głównej Jeronimo Martins.
  Temu CH w lublinie podziękujemy! Btw nawet Tarasy zamkowe z biedronką mają parking za free! A tu na peryferiach ktoś na głowę upadł.
  Zamiast na wjeździe postawić szlaban i biletomat z prawdziwego zdarzenia to liczą na pośpiech ludzi ze ktoś zapomni/ nie zauważy ze tu jest płatne (szczególnie po zmroku super widoczne są szare tablice) to cfaniakują i żerują na ludziach.
  Juz kiedyś to centrum „TADEX” świeciło pustkami. W dobie kryzysu wróci i tu ponownie.

Z kraju

Sport