Trwają wspólne kontrole policji i służb sanitarnych w lubelskich galeriach handlowych

Lubelscy policjanci wspólnie z pracownikami służb sanitarnych prowadzą kontrole w lubelskich galeriach. W trakcie działań służby sprawdzają, czy klienci zachowują dystans społeczny, stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz przepisów dotyczących liczby osób w sklepach.

W lubelskich galerach trwają kontrole policji i służb sanitarnych w związku z obowiązkiem zachowania reżimu sanitarnego. Kontrole prowadzone są w największych galeriach handlowych oraz sklepach wielkopowierzchniowych i potrwają przez najbliższe kilka dni.

Należy pamiętać, że zgodnie z przepisami w galeriach handlowych mogą obecnie przebywać klienci, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Kluczowym parametrem jest tutaj jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych i 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach o mniejszej powierzchni.

Co więcej, podczas poruszania się po sklepach jak również w kolejkach pomiędzy klientami istnieje obowiązek zachowania 1,5 metra dystansu społecznego. Osoby muszą pamiętać także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o obowiązkowej dezynfekcji.

Policjanci po raz kolejny apelują o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń i przypominają, że zgodnie z kodeksem wykroczeń osoby niestosujące się do ograniczeń mogą ukarać mandatem, skierować sprawę do sądu lub przekazać sprawę do sanepidu, który nakłada kary administracyjne.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. Galerianki szukające sponsora.

  • Jesteś p…. na 100% ale czemu od razu tak publicznie się z tym wychylasz? 😀

  • jp na 100% nieśmiertelelnych imbecyli! Sprawdź sobie jeszcze w słowniku co to oznacza, bo może nie wiesz!!!

 2. szkoda ze wikszosc ludzi w tym obslugi sklepow nie rozumie co znaczy obowiazek zakrwania ust i nosa bo wiekszosci te kinole wystaja znad maseczki

  • Chcą się wzorować na zachodzie a nie nie wiedzą nawet co to zakryć swojego kartofla 😀 Na zachodzie Polski jakoś ludzie wiedzą co to jest zakrycie ust i nosa, tu wręcz przeciwnie. Niektórym głąbom wydaje się, że swoim kinolem wydalają niczym zdrowe powietrze! Tępe kołtuństwo i tyle w temacie. Wstydzę się za was ***!

   • Przestań obrażać ludzi. Maseczki nie są lekiem na covida. I jak widać nie ograniczają transmisji. Odkąd jest nakaz noszenie wszedzie maseczek ilośc przypadków infekcji wzrosła. A nie zmalała. I cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. Ja zawsze chodzę z odsłoniętym nosem bo inaczej nie da się oddychać. Jeszcze żaden kowidianin nie śmiał zwrócic mi uwagi.

  • i bardzo dobrze. stop plandemi i maseczkom.

  • To wszystko to pic na wodę. I tak samo ludzie to traktują. Jest to adekwatne zachowanie do obowiązujących „przepisów”.

 3. Pieniędzy do budżetu potrzeba do koryta ..

 4. Takie młode, a już chcą brać w ryło za szminkę albo kredkę do brwi.
  SPOKOJNIE ! Jeszcze się nałykacie drogie dzieci. Galerie zostawcie rym co mają kasę i chcą coś kupić.

 5. Ja zawsze noszę skarpetę pod nosem.

 6. Nasza rodzinna galeria Gala zdała egzamin celująco uważam. Tam naprawdę mają wysokie standardy względem innych galerii

 7. przeprowadzajcie kontrole na polskich budowach ……. masakra ale pajacowanie tam gdzie przewały lecą ludzi wykorzystują i okradają skarb państwa to nie ma kontroli ale beda sprawdzać czy ludzie kagańce noszą a dystans społeczny to co z linijkami sprawdzają …… istny kabaret

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja