Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jedna osoba ciężko ranna po pożarze w wieżowcu w Świdniku. Właściciel mieszkania zatrzymany (zdjęcia)

Mieszkańcy wieżowca, w którym wczoraj wieczorem wybuchł pożar, od początku wspominali, że do zdarzenia mógł przyczynić się nadużywający alkoholu właściciel mieszkania. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Trwają policyjne czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn pożaru, jaki miał miejsce wczoraj w Świdniku. Jak już informowaliśmy, około godziny 19:30 zapaliło się mieszkanie na 9 piętrze wieżowca u zbiegu ul. Racławickiej i Wyszyńskiego.

Na czas akcji gaśniczej z budynku ewakuowanych zostało blisko 60 osób. Część z nich wymagała pomocy medycznej, głównie z powodu dolegliwości związanych z zatruciem dymem. Dwie kobiety przetransportowano do szpitali, stan jednej z nich, 38-latki, jest ciężki.

Po zakończeniu działań przez strażaków do budynku weszli pracownicy Nadzoru Budowlanego. Po wykonaniu oględzin okazało się, że dwa mieszkania nie nadają się do użytkowania. Ich mieszkańcom władze miasta zapewniły miejsca w hotelu.

Biegli z zakresu pożarnictwa ustalili, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Policjanci zatrzymali właściciela mieszkania. 38-letni mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

(fot. lublin112)

17 komentarzy

 1. Rok czy dwa lata temu jakiś wariat wysadził mieszkanie swojej matki i sam sobie podciął gardło wyskakując przez okno przy okazji mordując dziewczynę… Sam na szczęście nie przeżył… Tutaj znowu jakiś patol niszczy czyjeś życie i do tego czyjś dorobek życia… Kobieta w szpitalu w stanie ciężkim w śpiączce a ten pijany w cieplutkiej celi czeka na przesłuchanie…. Świdnik to jednak stan umysłu…
  Ale znam naprawdę sporo ludzi z tamtąd tzn. ze Świdnika i są fajnymi kumplami… Samo miasto zadbano ale tacy idioci wszstko psują.

  • Najpierw sobie podciął gardło a potem wyskoczył z okna czy odwrotnie?

   • A co to za różnica, gościa pochowali parę grobów od tej dziewczyny, bo na cmentarzu zajmują miejsca po kolei jak leci. W tym samym czasie mniej więcej dr. Borkowski zastrzelił cała swoją rodzinę i siebie.

 2. Co on tam miał że taki duży ogień byl

 3. Niechby chociaż za zużytą do gaszenia wodę zapłacił, a poszło jej chyba z kilka tysięcy litrów bo z 9 piętra płynęła schodami, aż do drzwi wyjściowych na parterze.
  Tak się nowocześnie gasi pożary według standardów od niepamiętnych czasów obowiązujących w Polsce

  • Apoloniusz Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

   Nic dziwnego, że po pożarze wielu ma dylemat co jest gorsze pożar, czy po pożarowa powódź

   • O już pierwsi eksperci od pożarów. A z czego korzystano z węży czy z suchych pionów?

    • Tam nie ma suchych pionów tylko hydrofornia P.Poż. a piony są stale pod ciśnieniem i to nie małym. Sam jestem ciekaw, czy korzystano z tej innowacji…

 4. Szacun dla strażaków. Tylko patrząc na drabinę, musiałem wyprać gacie.

 5. Ciesz się – masz zupełnie prawidłowe odruchy !!! 😆

 6. Alkohol powinien być zakazany.

  • Ja bym dał zakaz sprzedaży od poniedziałku do piątku do powiedzmy 17 i patrzył jak ludzie się zabijają o skrzynki z piwem. Zapijaczona Polska…

 7. tak tragedia ludzka przez kogoś nieodpowiedzialnego…..ale przyznacie że kultowa tatra jest fajna …

 8. Lsw-lubie swoją wieś.
  I wszystko jasne!!
  On chyba zaczął już sylwestra wczoraj.

 9. Mario nie wstyd Ci że jesteś dorosły i nadal głupi?