Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca trolejbusu przepuszczał pieszych. Audi wjechało w matkę z dziećmi (zdjęcia)

W sobotę rano na Al. Racławickich doszło do wypadku na jednym z przejść dla pieszych. Jedna z potrąconych osób jest w ciężkim stanie.

Do wypadku doszło w sobotę przed godziną 11 na Al. Racławickich w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Łopacińskiego samochód osobowy potrącił trójkę pieszych. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący audi mężczyzna jechał w stronę Krakowskiego Przedmieścia. Zignorował jednak fakt, iż przed przejściem dla pieszych zatrzymał się kierowca trolejbusu, aby przepuścić pieszych. W wyniku tego wjechał w kobietę, która wraz z dziećmi znajdowała się na pasach.

Potrącone osoby zostały przetransportowane do szpitali. Jak ustaliliśmy, kobieta jest w ciężkim stanie. Kilkunastoletnia dziewczyna doznała urazu nogi, drugiemu dziecku nic się nie stało. Na miejscu pracują funkcjonariusze drogówki, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują duże utrudnienia w ruchu. Oba pasy jezdni w kierunku ul. Lipowej są całkowicie zablokowane.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Nina)

78 komentarzy

  1. A ja w związku z powyższym tylko zapytam – od kilku tygodni w ciągu dnia po al Raclawickich odbywają się co weekend wyścigi samochodowo motocyklowe. Od świateł do świateł ile fabryka dała, a motocykliści na jednym kole. Dlaczego nie ma żadnej reakcji służb mundurowych?

    • Bo służby mundurowe (czyt. policja) są bezradne w przypadku motocyklistów (video nieudana akcja sprzed tygodnia). Policja nadaje się do łapania niewinnych ludzi, którzy nie uciekają, a nie „uzbrojonych” w szybkie pojazdy.

  2. Kolejny gmon w audi, tyleroumu o bmw

  3. QWERTY brawo za mądry wpis,ja też zawsze to tłumacze-wyobraznia, przewidywalność, rozglądanie się i wtedy pieszy będzie zdrowy i nie zabity,a kierowca,jego wina całkowita, trolejbus był bezpieczną ścianą ,za którą niewiadomo,co nas może spotkac

  4. Tak kierowcy powinni włączyć ,takie myślenie, że musimy uważać bardzo na pieszych,bo jeśli wjedziemy w pieszego , możemy jednocześnie sobie i jemu życie zmarnować

  5. Brawo nowe przepisy telewizyjne bo tak naprawdę to nie weszly ! Skutki przepuszczania bezmózgowych pieszych

  6. Osądzić morawieckiego za durne przepisy , zmienił prawo teras pisior będzie nakładał drakońskie mandaty

  7. dlaczego w Racławickich po remoncie nie działa sygnalizacja na skrzyżowaniach z Łopacińskiego, Puławską i na rondzie Honorowych Krwiodawców – przecież tam już są wypadki

  8. Poszukuję świadków tego wypadku .