690 680 960

Jeden przedstawił się jako prokurator, drugi odebrał od seniorów 240 tys. zł. Obaj są już za kratkami

Starsze małżeństwo padło ofiarą oszustów i straciło 240 tys. zł. Tym razem szybko udało się zatrzymać sprawców. Policjanci odzyskali też większość pieniędzy.

Policjanci zatrzymali kolejnych oszustów wyłudzających pieniądze od seniorów. Tym razem chodzi o sprawę z Ryk, gdzie starsze małżeństwo zostało oszukane na kwotę ponad 240 tysięcy złotych. Wszystko zaczęło się od telefonu, jaki odebrała 71-latka.

Mężczyzna po drugie stronie słuchawki przedstawił się jako prokurator. W trakcie rozmowy poinformował kobietę, że w regionie działają oszuści, którzy upatrzyli sobie ją i jej męża na cel. Dlatego też zgromadzone przez nich pieniądze są zagrożone.

-Zmanipulowane przez oszustów małżeństwo myśląc, że współpracuje z organami ścigania, dokonało kilkukrotnych wypłat swoich oszczędności w bankach. Seniorzy uzbieraną kwotę, łącznie ponad 240 tysięcy złotych, przekazali w umówionym miejscu i czasie – wyjaśnia st. asp. Agnieszka Marchlak z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Dopiero po pewnym czasie seniorzy zorientowali się, że zostali oszukani. Wtedy 72-latek powiadomił o wszystkim policję. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę działania. Trop wiódł do innych powiatów, dlatego też w czynności zaangażowali się także policjanci z Kraśnika i Łęcznej.

Przyniosło to skutek, gdyż niebawem udało się wpaść na trop podejrzanych. Jeden z nich był już notowany za tego typu przestępstwa. Następnie mężczyźni w wieku 26 i 38 lat zostali zatrzymani. Decyzją sądu zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(fot. policja)

10 komentarzy

 1. Widziałem Ptaka Cień

  kraśnik i łyczna, lubelskie crime story xD

 2. Mów dalej XD

 3. W celi już go zdiagnozują wewnętrznie.

 4. A dlaczego jestem pokazany na zdjęciu.A miałem być operacyjny?

 5. Koszulka z tego typu napisami to miecz obusieczny. Teraz oskarżony „spryciarz” będzie mógł mówić i zostanie odpowiednio zdiagnozowany. I adekwatnie skazany

 6. do tego grubas ukradł koszulkę psychiatrze…

  • Za to ten chudszy na propsie.
   T-shirt Lagerfelda… nie szczypał się z cudzą kasą 🙂

 7. Jeszcze 13 i 14 trzeba dać .

  • popełnili straszną zbrodnię, że oszczędzali zamiast wydawać i zgromadzili trochę grosza. bydlaki…

 8. Ukłon w stronę panów z Policji. Oby było więcej takich zatrzymań.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas