Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Są zarzuty i tymczasowy areszt dla sprawczyni wypadku z Krasnegostawu. Poszkodowani wciąż są w krytycznym stanie (zdjęcia, wideo)

Najbliższe miesiące w areszcie spędzi 59-latka, która po pijanemu wjechała w poruszającą się rowerem matkę z dzieckiem. Kobieta usłyszała łącznie pięć zarzutów.

Jest decyzja sądu w sprawie 59-latki, która w sobotę uciekając z miejsca kolizji, potrąciła rowerzystkę, która poruszała się razem z 3-letnim dzieckiem. Dzisiaj policjanci doprowadzili kobietę do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Decyzja nie mogła być inna, najbliższe 3 miesiące spędzi ona w tymczasowym areszcie.

Wcześniej 59-latka została przesłuchana w prokuraturze. Śledczy przedstawili jej pięć zarzutów, w tym najpoważniejszy, dotyczący spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu, którego którego następstwem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Grozi za to do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak ustaliliśmy, w dalszym ciągu stan zdrowia poszkodowanych jest bardzo ciężki. Potrącona 45-latka jest w stanie krytycznym, jej synek również posiada obrażenia zagrażające życiu.

Przypomnijmy, wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 10 w Krasnymstawie. Kierująca toyotą doprowadziła do dwóch kolizji uderzając swoim autem w zaparkowane pojazdy. Widząc co się stało, zaczęła uciekać. Na ul. Kościuszki zderzyła się z kolejnym samochodem. Tu również nie zamierzała się zatrzymać.

Po przejechaniu kilkuset metrów na tej samej ulicy potrąciła rowerzystkę przewożącą dziecko. Jak wyjaśniają policjanci, rowerzystka poruszała się w tym samym kierunku, więc nie mogła w żaden sposób uniknąć zdarzenia. Po potrąceniu rowerzystki kierująca toyotą zderzyła się jeszcze z renaultem, którego kierująca zatrzymała się widząc potrącenie.

Badanie alkomatem wykazało, że 59-latka miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, w trakcie prowadzonych czynności zareagowała agresją wobec funkcjonariuszy. Używała też wobec nich słów obelżywych.

Są zarzuty i tymczasowy areszt dla sprawczyni wypadku z Krasnegostawu. Poszkodowani wciąż są w krytycznym stanie (zdjęcia, wideo)

Są zarzuty i tymczasowy areszt dla sprawczyni wypadku z Krasnegostawu. Poszkodowani wciąż są w krytycznym stanie (zdjęcia, wideo)

(fot. policja)

50 komentarzy

 1. Z „totalnej opozycji” że taka uśmiechnięta?

 2. Powinna być oskażona o zabójstwo bo prawdopodobnie rowerzystka zmarła.

 3. Widziałem ją na marszu lpg.

 4. PrzemekRotmański

  moim zdaniem masz racje, a chcesz kupić generator?

 5. W piśmie jest napisane i Jezus też tak prawił: Kto z was jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Mamy XXI wiek a te wszystkie obrzydliwe komentarze, szczególnie dotyczące wyglądu, jakby ze średniowiecza, jakby wam pozwolono to rozszarpalibyście sprawczynię na kawałki. Jest wina to i będzie kara ale od tego są sądy a nie samosądy. Od zawsze ludzie ginęli w wypadkach z własnej winy lub innych ludzi, taka jest kolej rzeczy. I zapamiętajcie na zawsze, jeszcze nigdy niczyja śmierć nie zwróciła nikomu życia! A jeżeli już jesteście tacy sprawiedliwi, odważni i chętni do wymierzania kar to jedźcie do Moskwy i zapolujcie na prawdziwego zbrodniarza putina, który sam nie morduje ale karze zabijać tysiące niewinnych ludzi. A może wg. was jest niewinny bo to nie on zabija!

 6. Z jednej strony rozumiem – komentarze oparte o kodeks hamurabiego. Ale z drugiej – 2,5 promila, wielokrotne kolizje, ucieczki, potrącenie matki z dzieckiem, duża szansa że z tego nie wyjdzie a nawet jeśli to do końca życia ślady zostaną. Kogo Wy chcecie szanować tu, jaki człowiek wsiada za kółko mając 2,5 promila i taki cyrk odstawia. Sąd ją skaże na 8 lat góra a wyjdzie po 4,5. Za taką akcję, krzywdy ludziom narobiła, policjantów zwyzywała, komu chcecie litość okazywać. To jest jak z szacunkiem – trzeba sobie na niego zapracować.

  • Będziesz się nad znieważonym kulsonem rozczulać, jak w konkurencji (Dziennik) piszą, że szarpała i wyzywała rannego chłopca, który płakał i chciał do mamy, krwawiąc przy tym obficie.

   Nie jestem zwolennikiem kar mutylacyjnych, bo uważam je za nieludzkie.
   Ale trudno mi sprawczynię nazwać człowiekiem, co trochę zmienia „postać rzeczy”.

 7. Kobieta zmarła niestety. A dla tego paszkwila, to tylko jedna kara. Hammurabi by wiedziałby co robić.

 8. Świeć Panie nad dusza zmarłej wczoraj w nocy poszkodowanej Agnieszki

 9. Ranna kobieta zmarła dziś w nocy w szpitalu…Dzieci straciły mamę przez nachlane babsko!!!I choć zmarłej kobiecie życia to nie zwróci to mam nadzieję,że sprawczyni tej tragedii zgnije w więzieniu.Takie coś nie powinno już nigdy być na wolności,nawet kosztem utrzymywania przez społeczeństwo.Kiedy do ludzi dotrze,że wóda plus auto to tragiczne polączenie?

 10. 12 lat za zabicie człowieka, 10 za obrazę wyimaginowanych uczyć religijnych. Polska…

Z kraju