690 680 960

Jeden odpowie za kradzież rowerów, drugi za paserstwo

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za kradzież rowerów. Przed sądem stanie także mieszkaniec Białej Podlaskiej, który będzie odpowiadał za paserstwo.

W marcu 2019 r. policjanci z Białej Podlaskiej przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca ukradł dwa rowery stojące na klatce schodowej. Poszkodowana oszacowała straty na kwotę 900 zł.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Mundurowi ustalili, gdzie może znajdować się skradzione mienie. Po wejściu na posesję zajmowaną przez 31-latka, policjanci znaleźli tam rowerem należący do poszkodowanej. Wczoraj 26-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Drugi ze skradzionych rowerów został rozebrany na części, które mężczyzna następnie sprzedał.

Mieszkaniec Białej Podlaskiej będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie, kara może zostać zwiększona o połowę. 31-latek usłyszał zarzut paserstwa. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

(fot. Policja Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. spanish inquisition

    Po co ta cenzura na ramie roweru?

  2. Bo to arkus.

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas