Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

92-latek doprowadził do wypadku. Wjechał nagle na skrzyżowanie (zdjęcia)

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, jaki miał miejsce przed południem w Niedrzwicy Dużej. Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu przez 92-letniego kierowcę fiata.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 10:20 na ul. Bychawskiej w Niedrzwicy Dużej. Na drodze wojewódzkiej nr 834 Niedrzwica Duża – Bychawa, na skrzyżowaniu z ul. Partyzancką, zderzyły się dwa samochody osobowe: fiat i volkswagen. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący fiatem 92-latek wyjeżdżał z ul. Partyzanckiej. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem, którego kierowca poruszał się ul. Bychawską.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kierowcę fiata przetransportowano do szpitala. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

92-latek doprowadził do wypadku. Wjechał nagle na skrzyżowanie (zdjęcia)
(fot. nadesłane)

30 komentarzy

 1. Pabloo(oryginał)

  Stanowczo protestuję aby mnie i innych kierowców zawodowych od dnia dzisiejszego dyskryminowac za pomocą specjalistycznych badań lekarskich, oraz psychotestow. Albo wszyscy, albo nikt. Skoro małolat i geriatryk mogą bez okresowych jeździć to ja też tak chcę. Robię w miesiącu 12 – 15k km i wiem że moje doświadczenie pozwala mi się nazywać dobrym kierowcą. Uważnym. W tym celu proponuję wszystkim kandydatom na na PJ jakiejkolwiek kategorii takowe badania. I nie piszcie że ją muszę, a wy nie. Jest równouprawnienie.

 2. ten samochód był gówniany już jak wyjeżdżał z fabryki. a dziadek 92 lata pewnie dbał o niego w ten sposób – robię tysiąc kilometrów rocznie, więc wymiana oleju za 15 lat. opony praktycznie niejeżdżone od nowości, jeszcze dobre.
  pomijając geriatrię, która co 5 minut nie wie gdzie jest i co robi…

 3. Krzysztof,, Ochota,,

  Jakie badania? – i wierzysz w te badania, czy liczysz, że jakiś ochłap Tobie też z tego wpadnie.
  Po prostu osoba po 75 roku życia może prowadzić auto wyłącznie z pełnoletinim pasażerem po prawej stronie siedzenia.

 4. Badajmy osoby starsze bo być może nie każda osoba w sędziwym wieku powinna zasiadać za kierownicą.
  Dla bezpieczeństwa innych i własnego.
  Ale co z młodymi kierowcami i tymi w wieku średnim.
  Co z tymi, o których popisach czytamy codziennie.
  Wymuszanie pierwszeństwa, jazda „pod prąd”, wjeżdżanie na czerwonym świetle czy komuś w d..ę…
  Są jeszcze całkiem świadome wykroczenia: wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy też znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości.
  Może bez względu na wiek, przy wykroczeniach zagrażających zdrowiu i życiu innych użytkowników dróg powinno być skierowanie na obserwację w szpitalu psychiatrycznym.
  Warto przecież wiedzieć czy prawo jazdy jest na trzy miesiące zabierane jeszcze samobójcy czy już zabójcy za kierownicą.
  Czyli też powiedzmy taki trzymiesięczny okres obserwacji na oddziale psychiatrycznym 🙂

 5. Kierował się zasadą że starszego wypada przepuścić ?

Z kraju