Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał wężykiem, miał 2 promile. Mówił, że wypił jedno piwo

Wczoraj przed południem łukowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego volkswagenem. 40-latek mając 2 promile, przewoził w pojeździe 3-letniego syna. Wkrótce za swoje postępowanie stanie przed sądem.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy volkswagena doszło wczoraj przed południem w Sięciaszce w powiecie łukowskim. Mundurowi zauważyli, że jadący przed nimi pojazd kilka razy zjechał z jezdni na pobocze. Mężczyzna poruszał się wężykiem, więc policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

40-latek z gminy Łuków unikał bezpośredniej rozmowy z policjantami. Funkcjonariusze poczuli od niego charakterystyczną woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca wiózł w swoim samochodzie dziecko. Okazało się, że nietrzeźwy mężczyzna razem z 3-letnim synkiem wracał z Łukowa do domu w pobliskiej miejscowości. Bardzo szybko do zatrzymanego mężczyzny dotarła matka chłopczyka, która zaopiekowała się swoim maluszkiem. Zatrzymany kierujący volkswagena tłumaczył policjantom, że dzisiaj rano wypił tylko jedno piwo, natomiast większą ilość alkoholu wypił poprzedniego dnia.

Wkrótce 40-latek usłyszy zarzuty i stanie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności. To nie wszystkie konsekwencje. 40-latek będzie musiał zapłacić co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo o zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich.

(fot. Policja Łuków)

10 komentarzy

 1. Gdzie takie mocne piwa sprzedają?

 2. Łuków to kraina szczęśliwości. Tylko tam ważą piwo 90-cio procentowe.

 3. Łupienie kierowców i nic więcej.

 4. Pisane na kolanie

  Niech się pan nie martwi. Nasze kochane sprawiedliwe sądy dadzą panu wyrok w zawiasach, zabiorą prawo jazdy, grzywna, a jak życie pokazuje będzie mógł pan jeździć dalej.

 5. Najadłem się czosku i mam super moce. Jestem mutantem z paralizujścym oddechem, taką moc dostałem od niewidzialnego boga.

 6. Jak go wampir wcześniej dopadł, a później piwo przez te traumatyczne przeżycia wypił, to mógł mówić prawdę. Gdyby zbadali mu ile tej krwi wogóle ma, sprawy by nie było. Precz z wampirami!

 7. Był tak naje**ny, że już nie pamięta ile i kiedy wypił.

 8. Patologia 500 plus, niedawno madka dachowała z dwójką dzieci

 9. Nie kłamał! Wypił jedno piwo i zapił 0,5 litrem wódki!

 10. nie wiedziałem, że w Łukowie mają jeszcze te klasykowe alkomaty Siemensa 🙂
  najsmieszniejsze jak się wyświetla „DMIJ” hehehe 🙂

Z kraju

Polityka i społeczeństwo