Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał pijany i na zakazie. Wpadł dzięki reakcji świadka

Policjanci, dzięki reakcji świadka, zatrzymali 65-latka, który prowadził auto mając promil alkoholu w organizmie oraz 10-letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna już wcześniej był karany za jazdę pomimo zakazu. Teraz o dalszym losie mieszkańca gminy Puławy zadecyduje sąd. 

W minioną środę, ok. godz. 10, policjanci z Puław otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym, który porusza się samochodem osobowym marki Renault Scenic. Pojazd wkrótce został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Za kierownicą renaulta znajdował się 65-letni mieszkaniec gminy Puławy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, wiózł autem dopiero co zakupiony alkohol.

– Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 65-latek ma 10-letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Był także karany za jazdę samochodem mimo zakazu sądu i odbywał z tego tytułu karę pozbawienia wolności. Trafił do policyjnego aresztu – poinformowała komisarz Ewa Rejn – Kozak oficer prasowy KPP w Puławach.

Po wytrzeźwieniu 65-latek usłyszał zarzut w tzw. recydywie, co powoduje, że kara jaką może orzec wobec niego sąd, zostanie zwiększona o połowę. Policjanci złożyli wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Autor: redakcja

Jeden komentarz

  1. hyży i tak go wypuści, swoich nie rusza

Dodaj komentarz