Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał ciężarówką całą szerokością drogi. Miał ponad promil alkoholu

Do policyjnego aresztu trafił 43-letni kierowca ciężarowego volvo. Mężczyzna jechał całą szerokością krajowej 19, jak się okazało był nietrzeźwy.

W poniedziałek kraśniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o pojeździe ciężarowym poruszającym się droga krajową nr 19, pomiędzy Janowem Lubelskim a Kraśnikiem. Kierowca utrudniał jazdę innym użytkownikom drogi, jadąc jej całą szerokością.

W pobliżu Kraśnika policjanci zauważyli opisany pojazd i zatrzymali do kontroli.

– Z kabiny wysiadł i zatoczył się siedzący za kierownicą mężczyzna. Kierowca nie chciał poddać się badaniu trzeźwości. Został zatrzymany i przewieziony do komendy celem wykonania dalszych czynności. Mężczyzna był agresywny i znieważył funkcjonariuszy. Badanie trzeźwości wykonane w komendzie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Od 43-letniego nieodpowiedzialnego kierowcy pobrana została również krew do badań – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Pojazd 43-latka trafił na policyjny parking, zaś on do aresztu.

– Gdy wytrzeźwieje złoży wyjaśnienia i będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym i znieważenie policjantów – wyjaśnia st.asp. Janusz Majewski.

2018-03-07 07:29:42
(fot. ilustr. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Po stylu jazdy większość spieszących się na DK 19 odnoszę wrażenie że też muszą być pod jakims wpływem.

 2. Za próbe zabojstwa albo cos podobnego, a nie kierowanie pod wplywem!

 3. Dyrdymałko prasowy

  Jeśli to „zasłużony” już alkoholik, to nie powinno się go karać, przecież podobnież alkoholizm to choroba, no to jak karać, chorego….

  • No tak… czyli linia obrony jest krotka i zwięzła-miał atak choroby alkoholowej i musial wypic.

   • Dokładnie tak!
    No bo jak z jednej strony alkoholizm to choroba uznana prawnie, to dlaczego z innej strony patrzac, karać chorego

  • Naprawdę głupi czy tylko troll? To jak niewidomy wsiądzie za kółko i spowoduje katastrofę w ruchu drogowym to też nie karać, bo jak to tak, niepełnosprawnego…

 4. Skąd się biorą tacy nieodpowiedzialni ludzie 🙁

 5. To furman nie kierowca,z promilem całą szerokością drogi jechać.Cienias

 6. Szanowny Mumincool – z polskiego sposobu myślenia typu: „że to przecież tylko jedno piwko”, że: „raz mi sie udało po jedny, to dlaczego ma się nie udać po dwóch”, że: „inni to głupcy i wpadli, JA jestem ten lepszy, mnie sie uda” itp. itd.
  Głownie przez ciche przyzwolenie, bo: „nie będę kablował, na kolesia”, bo: „to przecież mój syn, mąż……….(wstawić dowolne).

  • Skończy się kiedyś ta patologia? Panie Ziobro, zrób pan z tym porządek. Wprowadzić dotkliwe i nieuchronne kary, bo przyzwolenie społeczne jak było tak jest dla takich idiotów.

 7. rozumiem , że po wytrzeźwieniu na dołku i przesłuchaniu od razu poszedł siedzieć na 3 miesiące. Reszta konsekwencji- zakazy, grzywny wieksze niz koszt pobytu w ZK dopiero potem

 8. Witam. Przapraszam wszystkich za stworzenie zagrozenia i dziękuję Bogu, że nikt nie ucierpial fizycznie z mojej winy! Przyznaję rację wszystkim krytykujacym mnie oraz takich jak ja!
  Chcę jednak zdementować podaną informację o tym, że bylem agresywny i obrazilem policjantów!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo