Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał całą szerokością drogi, miał 2 promile. Tego dnia świętował swoje urodziny

Wczoraj po południu nałęczowscy policjanci, pod zgłoszeniu od świadka, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna swój stan tłumaczył tym, że tego dnia świętował swoje urodziny.

Nałęczowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca skody może być pod wpływem alkoholu. Informację taką przekazał świadek wyczynów kierującego skodą.

Ze zgłoszenia wynikało, że w Rogalowie mężczyzna kierujący samochodem osobowym nie trzyma toru jazdy, jedzie całą drogą. Zgłaszający zatrzymał go i widząc w jakim stanie jest kierowca, zabezpieczył kluczyki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca skody, 44-latek z gminy Wąwolnica, miał dwa promile alkoholu w organizmie. Co więcej, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Jak oświadczył policjantom, tego dnia świętował swoje urodziny.

Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. Za mało mandatów dla kierowców.myślą że są królami jezdni, przejść, chodników!

  2. To wy świętował lepiej by było w domu

  3. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

  4. Na innym portalu ktoś zatytułował artykuł: „Pechowe urodziny pijanego 44-latka z Rogalowa”. Ja bym powiedział, że chłop miał dużo szczęścia, że komuś nie wyrządził krzywdy kierując pojazdem, a cała sprawa zakończy się symbolicznym wyrokiem – zawiasy, 5000PLN grzywny i utrata PJ na 2 lata.

  5. A złożyli mu chociaż życzenia?

Z kraju