Jechał BMW 180 km/h na obwodnicy Piask. Odmówił przyjęcia mandatu

Mieszkaniec Lublina jadąc BMW obwodnicą Piask przekroczył prędkość o 110 km/h. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

We wtorek policjanci ze świdnickiej drogówki w nieoznakowanym radiowozie patrolowali obwodnicę Piask.

Przed godziną 11 zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki BMW. Samochodem kierował 55-letni mieszkaniec Lublina. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h kierowca pędził z prędkością 180 km/h. Dopuszczalną prędkość przekroczył więc o 110 km/h.

Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego w kwocie 500 zł. Teraz sprawa trafi do sądu. Grozi my kara grzywny nawet do 5000 zł.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Zobacz również

53 komentarze

 1. Niestety taka prędkość na tamtej drodze to norma. Potem pretensje do tych. którzy nagle wyjechali.

  • Kierowcy tych marek nic nie przyjmują mandatów, wiedzy można by się rozpisywać …

   • Tak ma Pani rację bo kieruje marka a nie człowiek skąd u Pani takie zaściankowe myślenie?

    • Bo kupno marki bmw w naszym kraju (tylko w naszym kraju) już świadczy o tym że z główką coś nie tak. Oczywiście żaden posiadacz tej marki nie jest świadomy swojego upośledzenia tak jak każdy kto przetnie sobie język lub wytatuuje sobie oko. Zauważą to jednak ci co mają więcej inteligencji.

  • Kierowca powinien się domyślać, że drogą na którą chce wjechać może ktoś pędzić, nie jechać, pędzić. Gdy tego nie potrafi (bo np. nie potrafi wróżyć ze szklanej kuli) to niech nie pcha się na drogi, bo tylko utrudnia ruch nadkierowcom.

 2. Odmówił bo co? Bo miał zepsuty licznik?
  Grzywna 5tys zł jak najbardziej uzasadniona i do tego pokrycie kosztów sądowych. Może to go czegoś nauczy.

 3. Każdy ma prawo do odmowy przyjęcia mandatu. Pewnie naczytał się, że tym sposobem coś zyska. I z tym się zgadzam. Dostanie grzywny kilka razy więcej niż kwota mandatu, to na dłużej zapamięta całą sytuację. Może taka (rozszerzona lekcja) podziała skuteczniej i na dłuższy czas uchroni jego (a tym bardziej innych na drodze) przed tym co niesie ze sobą prędkość nie dostosowana do warunków ruchu.

  • No nie wiem. To nie jest jakiś Najsztub, żeby się nad nim pochylać i go uniewinniać. Dostanie większy mandat i tyle.

 4. no to jak sama nazwa wskazuje, BMW-(Będziesz Miał Wydatki), chyba kierowca o tym nie wiedział

 5. tylko 180km to chyba w dieslu jest ten gnojowóz

  • Nie. Na węgiel. Mistrz kierownicy dopiero się rozpędzał, bo tylko dziadki (w dodatku rowerami) jeżdżą poniżej 180km/h.

 6. 180km/h to prędkość radiowozu. Skąd wiadomo, że BMWu jechało z taką prędkością, skoro nie mogli go dogonić?

 7. To radiowóz pędził 180, a ile obwiniony? Prawda jest taka że te pomiary są nie rzetelne

 8. Marka wozu zobowiązuje. Wyłącza myślenie, włącza brawurę. A za to „nie bo nie” powinien dostać z górnej półki. Jak nie umie się przyznać do błędu to co z niego za facet?

 9. Dzięki wszystkim za mądrości ale wiem dlaczego odmówiłem przyjęcia mandatu. Na 90% jestem pewny że żadnego mandatu ani punkcika nie dostanę pozdrawiam wszystkich ?

  • Drugi mądry. Już jest Was dwóch. Przygarnij pokrzywdzonego do siebie do domu lub pozwól mu wyszaleć się samochodem pod swoim domem. Podejrzewam, że to tych którym spieszy się zawsze, więc jazda wokół twojego domu tylko z pozoru wydaje się głupia i bezsensowna.
   Historie o tym, że bułki czerstwiały, albo to, że szef kazał mu przejechać 400km w 15 minut wsadź sobie w buty.

  • Ale solidny wpier… Przydałby ci się. Pozdrawiam

  • Zobaczymy. Nie tacy cwaniacy jak ty myśleli że ominą ich mandaty

 10. Sprobojcie pojechac w trase i jechac zgodnie z przepisami tj.ejspresowka max 120 na normalnej drodze max 90 a w terenie zabudowanym max powtarzam max 50 i zobaczycie reakcje kierowcow: machanie lapami,spojrzenia z ktorych mozna wyczytac ze jestes zlym kierowca albo Twoje auto biedaku jest wolne, trabienie i zajezdzanie drogi z hamowaniem. Brakuje nam troche do cywilizacji.

  • Na ekspresówce znaczna część (50-75%) kierujących osobówkami porusza się w przedziale 100-120km/h, wiec z przykładem z ekspresówką się nie zgadzam.
   Na ekspresówce znaczna część (50-90%) kierujących osobówkami porusza się w przedziale 90-140km/h, wiec z przykładem z ekspresówką się nie zgadzam.

   Najgorzej jest w małych miasteczkach oraz w miastach na drogach dwujezdniowych- tam 80% kierowców dostaje małpiego rozumu.

   • poprawka:
    Na ekspresówce znaczna część (70-90%) kierujących osobówkami porusza się w przedziale 90-140km/h, wiec z przykładem z ekspresówką się nie zgadzam.

 11. Na obwodnicy Piask jest ograniczenie do 70km/h?

  Jadąc od strony Chełma jest do 70km/h, ale tuż przed obwodnicą. Na samej obwodnicy 90 km/h.
  Jadąc od strony Lublina jest do 100km/h.
  Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.

  • przed samym wjazdem na obwodnicę Piask od strony Chełma jest 70km/h, na początku obwodnicy jest 100km/h, ale tylko do wlotu jadących od Zamościa, dalej jest 120km/h
   Od strony Lublina jest ograniczenie do 100km/h ale tylko do zjazdu w stronę Bychawy, dalej, do zjazdu na Zamość jest 120km/h, później, na zakręcie przy końcu obwodnicy w stronę Chełma jest już 70km/h, także pewnie tam go nagrali.

 12. Sąd powinien takiemu „cwaniakowi ” pokazać że „nie warto ” i dawalić z 10tys …żeby zabolało .ALe tu jest Polska ….tu nie ma skutecznych kar ,tu gnebi się jedynie uczciwych ludzi ,ktorym „podwinęła się noga „…na bandytów drogowych i cwaniaków nie ma skutecznych kar ,jedynie smiesznej wysokosci mandaty …..

 13. W którym miejscu na obwodnicy Piask można jechać max 70? Sorry za pytanie ale jeżdżę często tamtędy a jakoś nie zwróciłam uwagi żeby stał jakiś znak, chyba że chodzi już o miejsce gdzie obwodnica się kończy (Stróża?)

  • Stróża jest k/Kraśnika, za Piaskami jest Struża. Kojarzę, że ograniczenia dotyczą samych zjazdów z obwodnicy na węzłach, po zakończeniu Ski w stronę Chełma 70km/h. Na którym odcinku złapali gościa?

 14. Michnikowy Związek Idiotów Totalnych

  Prawka mu nie zabrali widać się bali siusiumajtki z drogówki a teraz się jeszcze odwoła od wyroku nakazowego i będzie tak jak z Hołowczycem

 15. Pytanie co z punktami karnymi jak nie przyjmuje mandatu. Naliczają mu czy nie?

  • Mandatu można nie przyjąć. Ale policjant nie pyta kierującego, czy ten przyjmuje punkty karne. Są one doliczane bez zgody kierującego.

  • Punkty są naliczane po uprawomocnieniu się wyroku. Data naliczenia puntów to data popełnienia wykroczenia, a nie uprawomocnienia wyroku.

 16. Należy się przyjrzeć pomiarom jakie wykonują dzielni funkcjonariusze. Bez zrównania prędkości,z zoomu ponad 20x i na odcinku 50-100m. Przy takich prędkościach pomiar raptem trwa np. 1,5s. Naciągają ile mogą. Karygodne jest to,że powinno być ustawowo ustalone odcinki na jakich powinien być wykonywany pomiar w ustalonych przedziałach prędkości. Teraz to jedna wielka samowolka i większość ich pomiarów nadaje się do śmietnika. A ludzie machają ręką i przyjmują mandat a ustawodawca zadowolony,że po bandycku ściąga się haracze.

  • …a kierowca powinien być zawczasu poinformowany, że będzie mierzona jego prędkość
   w całym cywilizowanym świecie policja mierzy prędkość kierowców oraz kare surowymi mandatami, a w Polsce „groszowe mandaty” są wg ciebie niezgodne z czymś tam, bo tak twierdzi twój szwagier po podstawówce

   • Nie nie powinien być informowany, ale w każdym cywilizowanym kraju są określone przepisy jak wykonywać taki pomiar. Jakbyś Franiu nie wiedział te pojazdy nie mierzą „fizycznie” prędkości pojazdu poprzedzającego, tylko swoją (to co pokazane jest zawsze na ekranie to prędkość radiowozu). Więc wymagane jest utrzymanie stałej odległości od pojazdu „mierzonego”, a przy zoomie 20x i więcej z odległości 100m i więcej raczej żaden człowiek nie jest w stanie utrzymać stałego odstępu, aby pomiar był prawidłowy. Większość tych pomiarów jest pozażywana bo została wykonana z najazdu. Prostym sposobem było by po instalowanie dalmierzy w tych radiowozach, wtedy na pewno taka sama odległość przy całym pomiarze została by zachowana, a pomiar bez zachowanej odległości był by nieważny.

 17. Nic nie wygra w sądzie, walna mu 5000zł + koszty sadowe i przesiądzie się na rower

 18. [email protected] powinien stracić prawko i mandat 10000zł to by może to dotarło do jego mikro móżdżku jakby było pusto w portfenu

 19. Pewnie jakiś adwokat lub Lekarz .

 20. Mam nadziedzieje że szanowna redakcja napiszę jak potoczyły się losy w sądzie tego pirata z BMW.

 21. nie lepiej mandatów unikać ? Powodzenia Yanosiki

 22. W sumie jak sad dowali mu 5000 grzywny to kazdy bedzie zadowolony. I sam kierowca bedzie mogl sie chwalic przed znajomymi ze dostal tak wysoka kare.

 23. Nic mu nie zrobià to jest Pan mecenas lubelskiego sądu apelacyjnego. Tyle co można mu zrobić to napisać zły komentarz.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8638zł -0.76%
  • GBP 4.9456zł -0.31%
  • EUR 4.2849zł -0.28%
  • CHF 3.8902zł -0.36%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Obchody Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych w Lublinie
   Zbliżają się kolejne edycje Wyprzedaży Garażowych na Targu pod Zamkiem
   Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
   Na terenie Bike Parku odbędzie się piknik „Na Sygnale”
   Caritas: Niepełnosprawni też mają pasje!
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.