Prezydent Lublina sprawdził postęp prac przy rewitalizacji Parku Ludowego (zdjęcia)

Wczoraj w Parku Ludowym pojawił się Krzysztof Żuk. Prezydent Lublina sprawdził przebieg trwających od niemal pół roku robót przy rewitalizacji parku.

Wczoraj na terenie Parku Ludowego pojawił się prezydent Lublina, który sprawdził postęp prac przy jego rewitalizacji. Wykonawca przeprowadził już większość niezbędnych robót ziemnych.

Przygotowany został przebieg nowych alei, które będą służyć mieszkańcom Lublina po otwarciu parku, w tym głównego nowego traktu przez park, który będzie prowadzić od stadionu Arena Lublin do stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. Na terenie dawnego amfiteatru Parku Ludowego przeprowadzono już pierwsze prace przy budowie ogrodu wodnego, który powstanie w miejscu amfiteatru.

Rozpoczęły się także przygotowania do budowy kładki pieszo – rowerowej nad rzeką Bystrzycą, która połączy Park Ludowy z drogą dla rowerów biegnącą wzdłuż rzeki.

Rewitalizacja obejmie kompleksowe zagospodarowanie zieleni, powstaną dydaktyczne ogrody: roślin wodnych i wodny oraz edukacyjne ścieżki przyrodnicze. Strefa wypoczynku obejmie m.in. place zabaw, place do ćwiczeń i siłownie. Stworzona zostanie przestrzeń publiczna do spacerów, jazdy na rowerze i aktywnego spędzania czasu.

Planowana jest przystań kajakowa i nowa kładka łącząca park z bulwarem po drugiej stronie rzeki, jako dwupoziomowe asymetryczne wejście z funkcją tarasu widokowego dla pieszych i rowerzystów. Projekt przewiduje utworzenie wybiegów dla psów. Zakończenie prac planowane jest na koniec września 2020 roku.

(fot. UM Lublin)

15 komentarzy

  1. Przecież stoi i myśli jak nie udało się tego zabetonować.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt