690 680 960

Jechał autostradą pod prąd, doprowadził do karambolu. Jedna osoba nie żyje, sprawca uciekł pieszo

Wielokrotnie informowaliśmy o przypadkach kierowców, którzy poruszali się pod prąd. Najczęściej, dzięki przytomności innych uczestników ruchu, udaje się uniknąć wypadków. Tym razem doszło do karambolu.

Do wypadku doszło w nocy z wtorku na środę na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Kopanino koło Torunia. Około godziny 1 kierowca opla astry wjechał na autostradę pod prąd. Jak wstępnie ustalili policjanci, poruszając się w ten sposób doprowadził do zderzenia z dostawczym iveco.

Jadący za nim kierowca ciężarowego DAF-a widząc co się stało zjechał na pas awaryjny. Chwilę później nadjeżdżające audi uderzyło w barierę energochłonną, a na uszkodzone pojazdy najechał renault master, który uderzył w opla, audi i naczepę DAF-a.

Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna oraz zespoły ratownictwa medycznego. Kierowca renaulta i jeden z pasażerów zostali ranni i trafili do szpitala. Nie udało się za to uratować życia drugiego z pasażerów. 28-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Z kolei sprawca wypadku uciekł pieszo. Obecnie jest on poszukiwany przez policję. Autostrada A1 zablokowana była przez około sześć godzin.

(fot. policja)

9 komentarzy

 1. Wiklinowy Nocnik

  znalezc i dobic chama, kara smierci

 2. jakieś wątpliwości jeszcze co do bezwzględnego zabierania prawka i karania najwyższym mandatem gdy np. starszy pan mający już trociny zamiast mózgu będzie jechał pod prąd ?

 3. … kierowca ciężarówki jechał za oplem ?

 4. Opis zagmatwany, ale winnym wypadku jest/są Ci kierujący którzy najeżdżali na rozbite pojazdy stojące na drodze. W nocy widzialność jest mniejsza dlatego należy jechać wolniej, bo prędkość należy dostosować do panujących warunków. Należy jechać wolniej po to, żeby w przypadku wystąpienia na drodze przeszkody (np. w postaci rozbitego pojazdu) być w stanie zatrzymać własny pojazd.

  • No właśnie . Czy ciężarówka jechała za oplem ?

  • Tak Franiu, ale co ty możesz o tym wiedzieć, przecież po autostradzie nie wolno jeździć Ci trójkołowym rowerkiem na plastikowych kółkach.

 5. Wjeżdżam w ciemność ile fabryka dała, bo na drodze na pewno nie ma niczego/nikogo. Mówiąc inaczej: autostrada to moja prywatna droga z gwarancją tego, że pasy ruchu zawsze są wolne od przeszkód.

 6. gelo-a co robić z takimi jak Ty którym jeszcze siano nie przemieniło się w mózg,a próbują komentować ??

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas