690 680 960

Jechał 135 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowca BMW ma spory mandat do zapłacenia

Kierowca BMW w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 135 km/h. Mężczyzna otrzymał wysoki mandat. To jednak nie wszystko, bo 25-latek kierował pojazdem bez uprawnień.

Zamojscy policjanci prowadzący kontrole prędkości w Bodaczowie, zauważyli pojazd marki BMW, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. W miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h, mężczyzna poruszał się z prędkością 135 km/h.

Mundurowi nałożyli na 25-latka mandat w wysokości 2500 złotych oraz punkty karne. Co więcej, mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Wkrótce za kierowanie bez uprawnień 25-latek odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń ten, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Sąd za popełnienie tego typu wykroczenia obligatoryjnie orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. Policja Zamość)

11 komentarzy

 1. Jaki jest sens nakładania punktów karnych na osobę, która nie posiada prawa jazdy? Czy to tak akonto ew. przyszłego uprawnienia?

 2. W systemie kierujący widnieje jako osoba popełniająca wykroczenie przekroczenia prędkości i kwota nałożonego mandatu. Natomiast nie nalicza się punktów za popełnione wykroczenie ponieważ kierujący nie posiada uprawnień czyli prawa jazdy.

 3. jak go stać niech się bawi,teraz trochę drożej na szczęście

 4. bmw – to stan umysłu, jakaś odmiana imbecy… lizmu, wie…śmaka.

 5. Cham bity deską:)

  dobrze kuta***i!!!!! 😀

 6. Tak za własne pieniądze zapłaci ten mandat, jak kupił to BMW. Tatus kupił gruza, tatus wybuli na mandat.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas