Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jarmark Wielkanocny w skansenie. W niedzielę również nie zabraknie atrakcji (zdjęcia)

Dziś w skansenie wybierali najładniejszą palmę wielkanocną, jutrzejszy dzień będzie wypełniony rozmaitymi aktywnościami związanymi z wielkanocnymi tradycjami. Wszystkie wydarzenia dostępne są w ramach biletu wstępu.

W sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Zorganizowano również Jarmark Wielkanocny, będący doskonałą okazją, by zaopatrzyć się w wielkanocne produkty. W ofercie są zarówno palmy i pisanki, jak i specjały do koszyczka ze święconką czy świątecznego stołu.

Jarmark będzie można odwiedzić również w niedzielę. Tego dnia zaplanowano również warsztaty z robienia palm, a także uroczystą mszę św. z procesją z palmami. Po nabożeństwie będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach robienia pisanek metodą wydrapywania i techniką batikową.

Tego dnia będzie okazja również nie tylko do zobaczenia wielkanocnych wystrojów chałup, ale też wejścia do wybranych wnętrz z
przewodnikiem i wysłuchania opowieści o dawnych zwyczajach. Z kolei w Ratuszu z Głuska będzie dostępna wystawa pokonkursowa Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną.

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Z kraju