690 680 960

Jacek Sasin otworzy dwa dworce kolejowe, w Świdniku i Kaniem

W piątek pojawiła się informacja, że 28 listopada odbędzie się uroczyste otwarcie dworca kolejowego w Świdniku. W ten sam dzień oddany do użytku będzie również dworzec z miejscowości Kanie. W obu wydarzeniach udział weźmie minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

W piątek Polskie Koleje Państwowe S.A. przekazały informację o uroczystym oddaniu do użytku dwóch dworców kolejowych w regionie. Chodzi o obiekty w Świdniku i Kaniem. Obydwa budynki zostały wybudowane od podstaw, w formule Innowacyjnych Dworców Systemów w ramach Programu Inwestycji Dworcowych z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W wydarzeniach wezmą udział m.in.: Jacek Sasin – wiceprezes Rady Ministrów, minister aktywów państwowych, Artur Soboń – sekretarz stanu w ministerstwie finansów, Ireneusz Maślany – członek zarządu PKP S.A. i Krzysztof Golubiewski – członek zarządu PKP S.A.

W lipcu informowaliśmy, że dworzec w Świdniku od wielu miesięcy oczekuje na otwarcie. Termin oddania go do użytku był wielokrotnie przesuwany. W lipcu 2020 roku, kiedy ogłaszano realizację inwestycji wskazano, że budynek będzie gotowy w pierwszym kwartale 2021 roku. Jednak już sama rozbiórka starego obiektu rozpoczęła się z opóźnieniem. Obiecywano, że wykonawca ma się wyrobić do czerwca 2022. W lipcy tego roku obiekt wciąż nie służył pasażerom.

Następnie mowa była o końcu września, jednak dworca nie udało się otworzyć. Mimo zakończenia prac, obiekt nie miał stosownych odbiorów inwestycji. Teraz już oficjalnie wiemy, że podróżni skorzystają z dworca w Świdniku od najbliższego poniedziałku, 28 listopada.

(fot. lublin112.pl)

36 komentarzy

 1. Ludzie, ludzieeee słyszeliśta!!!!! Bedo dwa dworce!!!! Hahaha, jednego nie potrafią otworzyć, a już o drugim mówią.

 2. Peło zamykało PiS otwiera tu jest różnica.

 3. Poprawcie nazwę miejscowości w tytule, dalej już jest dobrze.

 4. Mieszkaniec Lublina

  Jakie ,,miasto,,taki mentor…Swidnik zasługuje…

 5. Dobrze że otwierają bezdomni będą mieli gdzie koczować.

 6. lepiej łapcie sie za kieszenie Sasin jedzie

 7. Szkoda że tych 70 nie zwrócił.

 8. Widzę,że już ktoś nieudacznika poprawił.Lublin 112 to jak wp.

 9. Glucie(Gilu) z ciebie niezł PISda jest.

 10. Brawo PiS ! Nigdy więcej kolesi z popodwórka !

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas