Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

IV Marsz Równości przejdzie ulicami Lublina pod hasłem „Dumne z bycia sobą”

Organizatorzy IV Marszu Równości podali datę i hasło lubelskiego wydarzenia. Jak zapowiadają, będzie to jedyny w swoim rodzaju neon pride, czyli wydarzenie tak bardzo fluorescencyjne i tęczowe jak to tylko możliwe.

Jak zapowiadają organizatorzy 3 września Lublin wybuchnie kolorami na IV Marszu Równości. Wydarzenie rozpocznie się na Placu Teatralnym, a następnie kolorowy korowód przejdzie ulicami miasta.

– W tym roku chcemy podkreślić aspekt widoczności osób LGBT+ w naszym mieście – i to dosłownie. Będzie to jedyny w swoim rodzaju neon pride, czyli wydarzenie tak bardzo fluorescencyjne i tęczowe jak to tylko możliwe. W ten wyjątkowy dzień z dumą wyjdziemy wspólnie na ulice i pokażemy siebie takimi, jakimi jesteśmy. W końcu wszyscy i wszystkie jesteśmy – Dumne z bycia sobą! – zapowiadają organizatorzy marszu.

Dodają, że nie poprzestaną na samym marszu przez miasto. Szykowane są niespodzianki dla uczestników. Start wydarzenia 3 września, godzina 13, Aleje Racławickie na wysokości Centrum Spotkania Kultur.

(fot. lublin112.pl)

91 komentarzy

 1. kolejny korowód głupoty, jesteśmy głupi, mamy problemy, i jesteśmy z tego dumni bo jesteśmy sobą, tyle wystarczy

  • No co poradzisz. Kiedyś głupi siedzieli w domu cicho… dziś wyłażą, pokazują i promują… przynajmniej może rozmnażać się nie będą.

 2. tak,, bycie sobą jest najważniejsze w ogóle, jeśli pochodzisz z rodziny dysfunkcyjnej i masz problemy emocjonalne, rozwojowe, z tożsamością to… nie myśl o tym i płyń z prądem, daj się ponieść temu co Ci mówią tj. bądź sobą i nie myśl! idź i się baw będąc sobą i będąc dumnym, myślenie to trudne jest i dzisiaj niepotrzebne, liczą się emocje, obrazki, szybkie teksty, krótkie tematy, pamiętaj nie myśl, nie grzeb w swoim życiu bo jeszcze znajdziesz prawdę o sobie i swoim położeniu, o innych i o świecie, nie szukaj prawdy bo będziesz osaczony przez dotychczasowych znajomych i „cały świat”, prawda jest brutalna, łatwiej jest się nieść prądowi, płyń z prądem, podążaj za modą, i broń Boże nie szukaj Boga i wiary bo już całkiem wyjdziesz z matrixa

 3. Ach te tęczę znowu jątrzą. A do roboty się weźta a nie pajacuje ta cudaki jedne.

 4. Świetnie! Pozdrowienia z Poznania. Do wszystkich ludzi wyżej. Podobnie jak Katolicy mogą obnosić się podczas pielgrzymek czy podczas procesji Bożego Ciała ze swoimi poglądami, podobnie środowiska LGBT mają prawo do podobnych wydarzeń. Zarówno Katolicy Jak i LGBT są ludźmi i Polakami. Przestrzeń publiczna należy zarówno do Was jak i do nich. Z tą różnicą, że jednej stronie wydaję się, że ma prawo oceniać, oczerniać, a nawet wyzywać i grozić jednej grupie za to, że nie wstydzi się tego kim jest i jest z tego dumna. Takim zachowaniem (bardzo prostackim i prymitywnym, ale to już jest wizytówka polskich katolików) sprawiacie, że coraz więcej ludzi odchodzi z kościoła. Więc mimo wszystko dzięki za to! Kilka wieków po Europie, ale w końcu jest światełko w tunelu dla nowej ucywilizowanej świeckiej Polski. Proszę Państwa piszących wyżej: więcej takich komentarzy! Śmiesznych w głupocie, smutnych w płytkości.

 5. Jaki to wstyd i trauma dla rodziców.

 6. „Szykowane są niespodzianki dla uczestników”. Rozumiem, że małpia ospa niebawem zagości także w Lublinie

 7. Pisane na kolanie

  Zauważyliście że niektórzy politycy w szczególności totalnej opozycji nie indentyfikuja się z świętami narodowymi a z marszami tęczowymi już tak.

 8. Choroby się leczy a nie toleruje…Zboczeńcy i tyle.Siedzieć w domach a nie siejecie zboczenia i zgorszenie. PATOLOGIA.Taki fakt.