Intymne spotkania lekarza z 14-latką zakończone w sądzie. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie

Lekarz ze szpitala w Białej Podlaskiej został skazany za doprowadzenie 14-latki do intymnych kontaktów. Oznacza to, że Maciej T. będzie musiał się pożegnać z pracą. Na dwa lata ma również trafić do więzienia.

Przed Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej zapadł wyrok w sprawie Macieja T., lekarza z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, który był oskarżony o potajemne spotkania z 14-latką. O sprawie zrobiło się głośno latem 2018 roku, kiedy to znanemu w mieście neonatologowi prokuratura postawiła zarzuty. Jak ustalili śledczy, lekarz w drugiej połowie lipca, za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych prowadził korespondencję z 14-letnią dziewczyną, w trakcie której składał jej propozycje obcowania płciowego i wykonania innych czynności seksualnych.

Lekarz z nastolatką mieli zostać przyłapani w jednym z domów w powiecie bialskim podczas potajemnego spotkania. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że podobnych spotkań było kilka, a dokładnie miały one miejsce w dniach 15, 17 i 19 lipca 2018 roku. W ich trakcie Maciej T. doprowadził małoletnią do poddania się innym czynnościom seksualnym, oraz dwukrotnie do wykonania przez nią innych czynności seksualnych. W trakcie przesłuchania lekarz nie przyznał się do winy.

W połowie czerwca rozpoczął się proces Macieja T., zaś niebawem zapadł wyrok. Ze względu na charakter sprawy, jak też dobro pokrzywdzonej, odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Sąd uznał, że wina 36-latka nie budzi wątpliwości. Dlatego też skazał mężczyznę na karę dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo lekarz przez 5 lat nie może w żaden sposób kontaktować się z nastolatką, poddać się terapii psychologicznej, a także przez trzy lata ma zakaz wykonywania zawodu. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

23 komentarze

 1. Jakby nie chciała to by nie dała, a jakby jemu nie dała a chciała to by innemu dała.

 2. Smiech po pachy w necie jest mnostwo ogloszen niby 18 latek wiec w obecne sytuacj zawsze mozna sie naciac tylko ze Winny zawsze jest facet a nie ta ktora go zrobila w trabe podajac falszywy wiek

 3. i dobrze, jak mu sterczy to są odpowiednie salony masażu, a nie wykorzystuje się dzieci. może perspektywa odsiadki i przekreślenie kariery (poprzedzonej marzeniami i ciężkimi studiami), odstraszy potencjalnych naśladowców

 4. Czyli nikt nie uwierzył, że to był termometr?

 5. Zdaje się, że do 15 roku życia prokurator trzyma rękę na pierogu. Prawdopodobnie gościa w konia zrobili, że dziewczę ma niby więcej lat i może nawet potem szantażowali skoro to dość poważna persona, bo nie sądzę żeby tak przypadkiem go w domu nakryli z małoletnią.

  • no pewnie, bo lekarze nie mają rodzin, a rodzice nie szukają 14-latki, gdy nie wiedzą gdzie jest… bo kto mógł ich razem nakryć w jego własnym domu? ustawka w uj

 6. Sąd lekarzowi nie Pomógł to się porobiło

  • Izba lekarska też śpi, za co im płacą. Poczekamy zobaczymy to dopiero 1 wyrok. Wierzę w Izbę ! 🙂 Oni nie siedzą, za bogaty i wpływowy kartel.

 7. Janek też jesteś pedofilem ? Chłop pod 40 tkę a spotyka się z nastolatkami ? niechby spytał ją o dowód jak nie wiedział ile ma lat . Jednego wykolejeńca na rynku mniej .

 8. Super lekarz, świetny specjalista, człowiek do rany przyłóż…. Nie możliwe, nigdy w to nie uwierzę

 9. Cytat ” doprowadził małoletnią do poddania się innym czynnościom seksualnym, oraz dwukrotnie do wykonania przez nią innych czynności seksualnych.” Mógłby mi ktos wytłumaczyć co on jej ,albo ona jemu zrobiła ? Bo nie mogę tego rozszyfrować

  • pierwsze mówi o tym, że on jej „coś” robił językiem/ręką, a później ona jemu zrobiła podobne „coś”. w każdym razie nie był to pełny stosunek

 10. Czyli raz „doprowadził ” i dwa razy „wykonała ” …i konia z rzędem temu ,kto to przetlumaczy na zrozumiały jezyk

 11. Dobrze im było i kropka.

 12. Jeśli lekarz składał propozycję obcowania płciowego na portalu społecznościowym, to 14-latka wiedziała dokładnie na co się zgadza i w jakim celu się z nim spotyka.
  Nie bronię oczywiście lekarza, ale panna była świadoma tego co robi.
  Ktoś pytał gdzie byli rodzice… Bez przesady.
  Czy to znaczy, że rodzice powinni śledzić swoje nastoletnie dzieci, kiedy te zwykle mówią, że idą do kolegi czy koleżanki?

 13. Lekarz nie powinien być jeszcze zwolniony z pracy bo będzie się odwoływał ale już powinien być zawieszony.

 14. Szkoda mi jego żony, bo była w ciąży gdy Doktorek udawał się na polowania. Widocznie mało mu było… pech chciał, że trafiła mu się jeszcze czternastolatka i sprawa wyszła na jaw. Oby została z nim i wspierała z miłości do drugiego człowieka, a nie z powodu pieniędzy lekarza.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki