Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Intymne spotkania lekarza z 14-latką zakończone w sądzie. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie

Lekarz ze szpitala w Białej Podlaskiej został skazany za doprowadzenie 14-latki do intymnych kontaktów. Oznacza to, że Maciej T. będzie musiał się pożegnać z pracą. Na dwa lata ma również trafić do więzienia.

Przed Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej zapadł wyrok w sprawie Macieja T., lekarza z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, który był oskarżony o potajemne spotkania z 14-latką. O sprawie zrobiło się głośno latem 2018 roku, kiedy to znanemu w mieście neonatologowi prokuratura postawiła zarzuty. Jak ustalili śledczy, lekarz w drugiej połowie lipca, za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych prowadził korespondencję z 14-letnią dziewczyną, w trakcie której składał jej propozycje obcowania płciowego i wykonania innych czynności seksualnych.

Lekarz z nastolatką mieli zostać przyłapani w jednym z domów w powiecie bialskim podczas potajemnego spotkania. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że podobnych spotkań było kilka, a dokładnie miały one miejsce w dniach 15, 17 i 19 lipca 2018 roku. W ich trakcie Maciej T. doprowadził małoletnią do poddania się innym czynnościom seksualnym, oraz dwukrotnie do wykonania przez nią innych czynności seksualnych. W trakcie przesłuchania lekarz nie przyznał się do winy.

W połowie czerwca rozpoczął się proces Macieja T., zaś niebawem zapadł wyrok. Ze względu na charakter sprawy, jak też dobro pokrzywdzonej, odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Sąd uznał, że wina 36-latka nie budzi wątpliwości. Dlatego też skazał mężczyznę na karę dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo lekarz przez 5 lat nie może w żaden sposób kontaktować się z nastolatką, poddać się terapii psychologicznej, a także przez trzy lata ma zakaz wykonywania zawodu. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

23 komentarze

  1. Dobrze im było i kropka.

  2. Jeśli lekarz składał propozycję obcowania płciowego na portalu społecznościowym, to 14-latka wiedziała dokładnie na co się zgadza i w jakim celu się z nim spotyka.
    Nie bronię oczywiście lekarza, ale panna była świadoma tego co robi.
    Ktoś pytał gdzie byli rodzice… Bez przesady.
    Czy to znaczy, że rodzice powinni śledzić swoje nastoletnie dzieci, kiedy te zwykle mówią, że idą do kolegi czy koleżanki?

  3. Lekarz nie powinien być jeszcze zwolniony z pracy bo będzie się odwoływał ale już powinien być zawieszony.

  4. Szkoda mi jego żony, bo była w ciąży gdy Doktorek udawał się na polowania. Widocznie mało mu było… pech chciał, że trafiła mu się jeszcze czternastolatka i sprawa wyszła na jaw. Oby została z nim i wspierała z miłości do drugiego człowieka, a nie z powodu pieniędzy lekarza.

Z kraju