Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Intensywna aktywność lotnictwa rosyjskiego. Komunikat Dowództwa Operacyjnego dla mieszkańców wschodniej Polski

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało dziś rano komunikat w związku z intensywną aktywnością lotnictwa rosyjskiego. We wschodnim obszarze kraju działania polskiego i sojuszniczego lotnictwa mogą wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu.

– Informujemy, że obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, która związana jest z wykonywaniem uderzeń na terytorium Ukrainy – przekazało rano Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej aktywowano dwie pary myśliwców F-16 oraz sojuszniczy tankowiec powietrzny. Około godziny 5.45 wystartowała amerykańska para stacjonującą w bazie w Łasku, a około godz. 6.15 polska para z bazy w Krzesinach.

– Ostrzegamy, że działalność polskiego i sojuszniczego lotnictwa w naszej przestrzeni powietrznej może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza we wschodnim obszarze kraju – dodaje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Intensywna aktywność lotnictwa rosyjskiego. Komunikat Dowództwa Operacyjnego dla mieszkańców wschodniej Polski

fot. flightradar24.com

50 komentarzy

  1. Czy mieszkańcy Lublina też dostali sms-y powiadamiające o zagrożeniu ?

  2. Chcesz mieć pokój szykuj się na wojne.

  3. czemu pod hrubieszów nie latali?

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112