II Liceum Ogólnokształcące zamknięte z powodu koronawirusa

W środę na stronie internetowej II LO pojawił się komunikat, z którego wynika, że szkoła od jutra do 24 września zawiesza zajęcia. Jak tłumaczy dyrektor placówki, ma to związek z aktualną sytuacją epidemiologiczną zagrażającą zdrowiu uczniów.

W środę Małgorzata Klimczak, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, poinformowała o zawieszeniu zajęć w placówce oświatowej.

Komunikat o zawieszeniu zajęć w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie z dnia 16 września 2020 r.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczna zagrażającą zdrowiu uczniów, na podstawie §18 ust. 2a i 2c Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.u. 2003 nr 5 z późniejszymi zmianami) zawieszam zajęcia w okresie od 17 września 2020 r. do dnia 24 września 2020 r.

W związku z powyższym, na podstawie §2 ust. 1 Rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020 poz. 1389) zawieszone zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.

Małgorzata Klimczak
Dyrektor
II Liceum Ogólnokształcącego
im.Hetmana Jana Zamoyskiego

Z kolejnych szkół w Lublinie także docierają informacje o problemach związanych z zakażeniami koronawirusem, m.in. w SP nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie oraz w Szkole Podstawowej nr 50 im. Prymasa Tysiąclecia w Lublinie.

(fot. Google Street View)

Zobacz również

42 komentarze

 1. Czyli już wiadomo, gdzie ognisko z tej osiemnastki. Szkoda słów.

  • Ale jesteś żałosny. Nie wiem kto bardziej ty czy kretyni co wierzą w to że maseczki chronią przed wirusem.

   • o kolejny ekspert gdy tymczasem m.in.

    „Analiza przeprowadzona przez CDC (amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób) udowadnia, że maski powstrzymały transmisję wirusa w salonie fryzjerskim w Missouri. Dwóch tamtejszych pracowników było bezobjawowymi nosicielami, ale żaden ze 139 klientów nie zachorował. Stało się tak dlatego, że wszyscy klienci oraz fryzjerzy nosili maski.”

    • kraulista jednak okazało się,że każdy ze 139 klientów tego salonu okazał się nosicielem bezobjawowym….. tak właśnie chronią maski….

 2. To teraz poszukać powiązań między SP6 i II LO… Nauczyciele, rodzeństwa?

 3. A ile ludzi się widziało z rodzicami tych uczniów. To ognisko może być duże i wszyscy się dojechali po całym województwie.

 4. I super. Zamknijcie wszystko i jak mówił Kononowicz nie będzie niczego.

 5. Jeden potwierdzony przypadek zakażenia, kilkoro uczniów i kilkoro nauczycieli na kwatantannej w Zespole Szkół Samochodowych na Długosza, oby nie więcej.

 6. To było do przewidzenia. Przed samymi wyborami wszelkie zakazy zniesione. Prezydent wybrany i władza szczęśliwa. Znowu pozamykają wszystko po kolei i nie będziemy mogli legalnie wyjść na ulicę… No chyba, że do sklepu, wracając z paragonem w ręku, co by mandatu nie dostać.

 7. Już od dawna mówi się, że wszystkie szkoły będą pozamykane od połowy października. Dlaczego podawane są kody na zajęcia online? Tak na wszelki wypadek?

 8. Głupim społeczeństwem łatwiej kierować. Zamknijcie wszystkie szkoły i opowiadajcie jaki to covid jest groźny i smiertelny. Banda nieuków.

  • nieukiem to ty jesteś Głupi człowiek twierdzi że nie ma korono wirusa Zapraszam do szpitala przy Staszica 16 i zobaczenia pacjentów podłączonych do aparatury podtrzymującej życie Zmienisz zdanie jak komuś z twoich bliskich czy tobie się zdarzy zachorować

  • Powiedz to tym,którzy go przechorowanie i są w ciężkim stanie lub rodzinom zmarłych

  • W tym ognisku po urodzinach jest już 15 osób. Prawdopodobieństwo zgonu w ognisku powyżej 30 jest bardzo wysokie, a w szpitalu ląduje z reguły kilka osób. I wszystko dlatego, że dla grupy 18-latków proste komunikaty były zbyt trudne do ogarnięcia. W Polsce na covid zmarło ponad 2000 osób i większość z nich poczęstował wirusem jakiś kozak bez kagańca.

   • „na covid zmarło ponad 2000” i choroby, na które chorowali nie miały nic wspólnego z ich śmiercią?
    Nie powielaj proszę głupot.

    • Oczywiste jest że choroby współistniejące zwiększają ryzyko zgonu. Spróbuj wyleczyć kogoś z raka jak ma chore serce czy po przeszczepie wątroby. Ale co to ma do rzeczy ??
     Oczywiste jest że maski bez filtra chronią tylko osoby z otoczenia a nie samego chorego. Ale co to ma do rzeczy ??
     Ja mam zarówno chorobę współistniejącą (nadciśnienje) jak i używam maseczki z filtrem ffp2.
     Mam nadzieję że ty nie masz żafnuch chorób ani nikt z Twojej rodziny. Jak widać empatii i logiki też niemasz.

     • „Mam nadzieję że ty nie masz żafnuch chorób ani nikt z Twojej rodziny. Jak widać empatii i logiki też niemasz.”
      Za to umiem myśleć SAMODZIELNIE oraz pisać poprawnie stylistycznie i ortograficznie…

     • Jak czytam twoje wypociny to od razu mi lepiej na duszy bo już widzę jak biegniesz się zaczepić jak tylko zrobią szczepionkę 😀

   • ok. 300. Bądź rzetelny w swej wypowiedzi.

 9. Pensje nauczycielom j…. m nierobom także uciac!

  • Mark sam jesteś je..ny nierób i analfabeta. Proponuję,żebyś się zamienił idi oto na tydzień nauczania zdalnego z jednym nauczycielem… po dwóch dniach odechce ci się pracy jako nauczyciel… gwarantuje…

 10. Takie są konsekwencje gdy uczniom i rodzicom lakonicznie mówi się „kilkoro uczniów na kwarantannie” zamiast zgodnie ze stanem faktycznym powiedzieć „niektórzy z uczniów przebywających na kwarantannie mają pozytywny wynik testów”. Tym samym nie dano szansy zarówno uczniom jak i ich rodzicom, aby mogli podjąć odpowiednie działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w tym ognisku, skoro dyrekcja nie potrafiła…
  Teraz całe LO będzie zamrożone, bo nauczyciele, którzy mieli zajęcia w klasach ze stwierdzonymi przypadkami zakażenia są na kwarantannie i pomimo, że są/czują się zdrowi, w świetle przepisów przebywają na zwolnieniu i nie magą prowadzić zajęć. Natomiast pozostali na palcu boju nauczyciele, którzy mają stanowić zastępstwa – pozorują działania, np. umawiają się z uczniami na kontakt on-line po czym ani widu ani słychu po nich.
  Uczciwie należy również powiedzieć, że są chwalebne wyjątki którzy przebywając na kwarantannie uczciwie przygotowują materiał dla uczniów i proszą aby „zastępowi” przekazali go uczniom we własnym imieniu. „Ukrywają się” bo m.in. obawiają się kolegów, którym zapewne nie w smak takie uczciwe podejście do sprawy.
  Przed takimi nauczycielami z rzetelnym podejściem chylę czoła.

 11. To pokazuje, ze ta wspaniała władza nie ma żadnego pomysłu na walkę z koronawirusem , puściła wszystko na żywioł eksperymentując na żywym organizmie i to naszej młodzieży. A ja tak się zastanawiałem skąd taka nagła troska tej władzy o zwierzęta hodowlane futerkowe? Przecie to takie proste: temat zastępczy jak się nie ma nic do powiedzenia w sprawie COVID-19.

 12. Nauczyciele zacierają ręce znów siedzenie w domu a kasa co miesiąc na koncie.

  • taaaa…. bo pewnie nauczyciele nic nie robią , tylko doopami do góry leżą, a te stosy papierów, materiałów itp to krasnoludki za nich robią …

   • NIESTETY TAK. KORZYSTAJĄ Z GOTOWCÓW. ZADAJĄ PRACE DOMOWE NIE PRZERABIAJĄC MATERIAŁU, A ROBOTĘ ZA NICH MUSZĄ ROBIĆ RODZICE.

 13. Koronościema atakuje.

 14. Ogłupianie narodu ciąg dalszy.

 15. Zwykła grypa jest groźniejsza.

 16. Zamknijmy wszystko na dwa lata, tak będzie najrozsądniej. Po dwóch latach jak się wszystko otworzy to znowu jakiś człowieczek dostanie kaszelku (ZE ŚMIERCIONOSNYMI POWIKŁANIAMI DZIURAMI W PLUCACH I OGÓLNIE NIE BĘDZIE JUZ MOGL PRZEBIEC MARATONU) i znowu myk na dwa lata wszystko pozamykać. I tak do usranej śmierci, a ja się z was będę śmiał lamusy, bo jak to potrwa jeszcze rok to spierdzielam do jakiegoś normalnego kraju, np. do Szwecji

 17. Chocholi taniec nosaczy tym razem licealnych trwa, przecież wirus szkodzi tylko ludziom starszym to po co się przejmować niemniej po uczniach tak „renomowanego” liceum można się było jednak spodziewać bardziej poważnego podejścia do życia a tu cyk imprezka i kilkunastu chorych na ten moment.

 18. ja siem bojem bardzo koronośfirusa, bojem i cały czas maseczkeł noszęł na ryju

 19. Jak widzicie izolacja i maseczki nie pomagają. Szkoda kasy pompować na te testy.

 20. tak siem bojem ze sam łot siebi tszymam dystałs 1,5 mietra

 21. słyszał ja jak mówiły we tefałenie że amerykany zbadały że najlepsiejsze maseczki sie robi z galotów, trza tydzień nosić i nie prać a puźni zrobić z nich maseczke i na ryj se wsadzać, żoden świrus tego nie wytrzymie, tak róbta

 22. Nauczyciele jak w tamtym roku strajkowali to nic nie dostali a teraz bez strajków żeby tylko grali w tą ściemę z pandemią dostali podwyżki. Dostaliście to siedzicie cicho. Obłuda i kłamstwo za kilka srebrników podobnie jak w lecznictwie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7616zł -0.16%
  • GBP 5.0273zł 0.51%
  • EUR 4.468zł 0%
  • CHF 4.1307zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach