Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Hospicjum Dobrego Samarytanina w kłopotach. Zwraca się do społeczeństwa o pomoc

Używane przez Hospicjum obecnie pompy infuzyjne zaczynają odczuwać trudy wieloletniej pracy. Coraz częściej ulegają one awariom, a to generuje spore koszty ich naprawy. Uruchomiona została zbiórka na ten cel.

Lubelskie Hospicjum Dobrego Samarytanina już od ponad 30 lat niesie pomoc osobom dotkniętym chorobą nowotworową w ostatnim etapie ich życia, kiedy leczenie przyczynowe zostało już zakończone. Obejmuje wsparciem nie tylko pacjentów, lecz także ich rodziny, które także cierpią towarzysząc bliskiej osobie.

Każdego dnia lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medyczni, psycholog, rehabilitant, salowe, kapelan oraz wolontariusze ruszają do podopiecznych znajdujących się zarówno w domu hospicyjnym jak też w miejscach zamieszkania. Podczas opieki nad chorymi wykorzystują różnorodny sprzęt medyczny.

I tu pojawił się problem. Używane obecnie pompy infuzyjne zaczynają odczuwać trudy wieloletniej pracy. Coraz częściej ulegają one awariom, co generuje spore koszty ich naprawy. A urządzenia te są niezwykle ważne, gdyż samodzielnie podają dany lek przez cały czas trwania infuzji.

To wszystko sprawiło, iż Hospicjum Dobrego Samarytanina zmuszone zostało o zwrócenie się do społeczeństwa o pomoc. Potrzebne jest bowiem pięć pomp infuzyjnych, z których jedna kosztuje nawet w okolicach 4 tysięcy złotych. Dla placówki to ogromny wydatek i duże wyzwanie. Stąd też apel do osób dobrej woli o wsparcie.

Uruchomiona została ZBIÓRKA na ten cel. Jak zaznacza Paweł Snopek, z Hospicjum Dobrego Samarytanina, udało się już uzbierać część środków, jednak wciąż jeszcze sporo brakuje. Dlatego też liczy się każda złotówka.

12 komentarzy

 1. Proszę odezwać się do ojca Tadeusza z Torunia. On nigdy nie odmawia…

  • Pomodli się o szybsze przejście na drugą stronę.

  • A może by Owsik zasponsorował aparaturę, czy zabraknie mu na rok darmowego życia, jak przekaże coś dla hospicjum.
   Co roku wielka akcja i wielkie granie, larum, a jak jest prawdziwa potrzeba to nie ma środków na konkretny cel.

  • Proszę odezwać się do Owsika w różowych okularkach.

 2. Sami-sobie-winni

  Jak to, są żydomiliony złotych na obcych ukrainców, a nie ma kilku złotych na małe polskie hospicjum??

  Kto Wami rządzi, Poljaki?

  • Dobrze prawisz, rozdają nasze ciężko zarobione pieniądze na lewo i prawo oraz na rzecz ludności kraju który mordował naszych rodaków, bliskich nawet nie rozliczając ich- obudź się głupi polaku

 3. To jest chore. Na skrobanki nierząd ma pieniądze…

 4. Z chęcią wpłacę, bo naprawdę warto.

 5. Super, powodzenia

 6. Dokonałem (nie po raz pierwszy) odpisu 1,5% podatku na HDS i innym też polecam tak zrobić. Ale tego rodzaju instytucje powinny mieć zapewnione wystarczające finansowanie z NFZ zamiast np. fundowania Ukraińcom socjalu.

 7. Dobrze, że na TVPPOPIS są pieniądze.

 8. Owsik też chce 1,5 % odpisu ruszyła reklama w tv ciągle mało .
  Róbta co chceta .

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112