Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Gorąco w kopalni w Bogdance. We wtorek górnicy zapowiadają pikietę przed siedzibą spółki

Negocjacje płacowe w kopalni Bogdance nie przyniosły efektów. W wyniku braku porozumienia z zarządem spółki, strona społeczna ogłosiła, że zorganizuje pikietę.

W poniedziałek miało miejsce kolejne spotkanie przedstawicieli górników z zarządem kopalni w Bogdance. Podobnie jak poprzednie rozmowy, nie przyniosło one porozumienia. Tym samym, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, związkowcy ogłosili, że zorganizują pikietę. Pracownicy rozpoczną protest jutro o godzinie 10:00 przed siedzibą zarządu spółki.

Negocjacje płacowe w Bogdance prowadzone są od ub. roku. Strona związkowa domaga się wzrostu minimalnego średniego miesięcznego wynagrodzenia do kwoty 13 594 zł. Mowa tu o podwyższeniu płacy zasadniczej o 15 proc. jak też zwiększeniu odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych z przeznaczeniem na wczasy pod gruszą.

Górnicy wyjaśniają, iż wtorkowa akcja, oprócz walki o postulaty, ma też na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację całego sektora węglowego w Polsce. Związkowcy swoje żądania argumentują wysoką inflacją a także osiąganiem przez kopalnię rekordowych zysków. Władze spółki nie komentują sprawy.

25 komentarzy

  1. I teraz znowu protesty i juz mamy komplet najbardziej roszczeniowych i chciwych to jest rolnik i górnik!!!! Oni zawsze maja źle, ale robic sie nie chce bo im nigdy sie nic nie opłaca………

    • Chwila, chwila – ostatnio przewodniczący Betoniarz ogłosił, że będzie walczył o podwyżki dla nauczycieli, w tym żeby od stycznia 2025 roku nauczyciel dyplomowany startował od ponad 11 tysięcy zł brutto. Z całym szacunkiem do nauczycieli, ale czy praca górnika nie jest bardziej niebezpieczna niż nauczyciela? Niedługo w polskiej szkole nie będzie niczego, Nowacka wprowadzi chów idiotów na potrzeby budowania elektoratu koalicji 13 grudnia, więc nie wiem za co będą płacić nauczycielom tyle kasy? Za pojawianie się w pracy? A górnik ma pod ziemią przywalone.

    • Zapraszam na wycieczkę na dół, przejdziesz się tylko i wyjdziesz z obsraną zbroją cwaniaczku. O ile wogóle zjedziesz na dół bo nie jeden się wycofał

Dodaj komentarz