Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Groźny wypadek przy pracy. Mężczyzna wsunął stopę w pracujący mechanizm maszyny

W nocy z wtorku na środę w jednym z zakładów produkcyjnych w Poniatowej doszło do wypadku. Mężczyzna obsługujący jedną z maszyn wsunął stopę w jeden z jej mechanizmów, wskutek czego została ona wciągnięta przez urządzenie. W chwili zdarzenia 49-latek był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło około godziny 00:10 w nocy z wtorku na środę w Poniatowej w powiecie opolskim. Jak ustalili policjanci, 49-latek z gminy Poniatowa wykonywał prace na jednej z maszyn produkcyjnych. Chcąc przesunąć pozostałości folii, mężczyzna wsunął stopę w pracujący mechanizm wskutek czego została ona wciągnięta.

Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci w trakcie postępowania będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o trzeźwość i zdrowy rozsądek podczas świadczenia pracy. Przypominają, że wszystkie maszyny i urządzenia powinny być obsługiwane wyłącznie przez osoby trzeźwe z zastosowaniem instrukcji i przepisów BHP. Zdarzenie powyższe pokazuje, że nietrzeźwość podczas pracy oraz niestosowanie się do zasad bezpieczeństwa może kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. Ponad 2 promile w zakładzie pracy? Powinni go jeszcze obciążyć kosztami przestoju w produkcji.

  2. wypadek by był, gdyby coś z regału mu na stopę spadło. a jak sam nie ma kontroli nad kończynami, bo się napił, to nie wypadek, tylko karma.

  3. i nikt ze współpracowników, kierownictwa nic nie zauważył??, ciche przyzwolenie na nocne picie??

  4. Jean Pierre Dole

    Instrukcje były niejasne. Szkoda, że ch**a tam nie wepchnął baran.

  5. Czy to ten sam zakład co pracownika niedawno wciągnęła prasa?

  6. W Poniatowej nie ma karmy, jest kara boska

Z kraju

Sport