Groźny wypadek koło Bychawy. Sześć osób jest rannych, w tym dzieci (zdjęcia, wideo)

Po wypadku całkowicie zablokowana jest droga z Bychawy do Piotrkowa. Na miejscu pracują policjanci. Wyznaczone zostały objazdy.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 14:10 w miejscowości Zadębie koło Bychawy. Na drodze wojewódzkiej nr 836 Bychawa – Piotrków zderzyły się trzy samochody osobowe: volkswagen, renault i fiat. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Bychawy i Piotrkowa, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak wstępnie ustalono, kierujący volkswagenem starszy mężczyzna jechał w kierunku Piotrkowa. Nie zachował należytej ostrożności i z impetem uderzył w tył poruszającego się przed nim renaulta, którego kierująca oczekiwała na możliwość skrętu w lewo, na posesję. Siła uderzenia sprawiła, że renault został wypchnięty na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającego z naprzeciwka fiata. W wyniku tego doszło do czołowego zderzenia obu pojazdów.

W wypadku poszkodowanych zostało sześć osób, w tym dwoje dzieci w wieku 3 i 5 lat. Wszystkich przetransportowano do szpitali. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana. Pojazdy kierowane są objazdem. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 

 

(fot, wideo – lublin112.pl, OSP Piotrków, nadesłane – Dariusz)

26 komentarzy

 1. Szkoda samochodów.

 2. Kiedy obowiązkowe prawo jazdy do kierowania samochodami?

 3. pewno 80 letni dziadzio miał refleks szachisty , oby to było zakończenie kariery za kierownicą

 4. Staremu dziadowi zabrać dożywotnio prawo jazdy, albo skierować na badania.

  • obyś był w tym wieku, głupolku januszowy

   • Zapamiętaj sobie jedno podgrzybku – są ludzie i ludziska. Tak jak nie każdy młody jest w stanie zrobić prawo jazdy, tak nie każdy stary powinien dalej jeździć. Ten ewidentnie nie powinien. I powiem Ci jeszcze jedno, co powtarzam od dawien dawna – za każdą kolizję zakończoną zabraniem poszkodowanych karetkę każdy, absolutnie każdy człowiek niezależnie od wieku powinien mieć cofnięte uprawnienia na 3 miesiące. Tylko to pobudzi wyobraźnię nad tym jak kruche jest ludzkie życie, jeżeli kwestia posiadania uprawnień lub ich braku również jest mocno chwiejną sprawą.

    • ? dla Ciebie 😉

    • Naprawdę wierzysz, że to by coś zmieniło? Osoby mające sumienie i tak pewnie nieprędko wsiadłyby za kółko, a cfaniaczkom do jeżdżenia prawo jazdy niepotrzebne…

     • Wystarczy, że w ten sposób uratowałoby się jedno życie albo zdrowie i uważam to za sukces. A tych którzy jeżdżą bez papierów na przymusowe prace społeczne. Nie grzywna, która się wykupują od wstydu, tylko obowiązkowe prace w kamizelce odblaskowej.

 5. Krótkowidz po 60.tce za kółkiem… na 100%.

  Czyta bez okularów, zarys stodoły widzi (parkuje w bramie z zapasem metr z każdej strony), krowę (łaciatą) zobaczy ale ciemnego auta na tle asfaltu już nie…

  Z doświadczenia wiem, że większość „dziadków” rozbija się tłumacząc: „nie zauważyłem”.

  Ktoś jeszcze za kompleksowym badaniom kierowców co 10 lat, a po 50-tce co 5 lat?…

 6. ale zerdzewieluchy się porozbijały…

 7. Dziadek nieźle popłynie finansowo,kancelaria odszkodowawcza już zaciera łapki.

 8. Niech to będzie przestrogą dla każdego kto skręca koła przed manewrem skretu w lewo. Moze gdyby koła miała wyprostowane to nie wbiłaby się w samochód jadący z naprzeciwka

 9. Poważny wypadek, a mogła być tylko kolizja. Dziadek głównym winowajcą, ale nie jedynym. Podstawowy i bardzo częsty błąd kierowców to skręcone w lewo koła przy oczekiwaniu na możliwość zjechania ze skrzyżowania. Koła powinny być przez cały czas oczekiwania ustawione zgodnie z kierunkiem dotychczasowego poruszania się, dopiero ruszając należy skręcać w lewo. To w znacznym stopniu chroni nas przed wepchnięciem na „czołówkę”, bo samochód zostanie przepchnięty do przodu na swoim pasie, a nie wskoczy wprost pod jadących z naprzeciwka. Gdyby pani z renówki tak uczyniła, to fiat pewnie przejechałby bezkolizyjnie obok tej bagażnikowej stłuczki.

 10. Ale passata szkoda

  • Zaraz szkoda… On jeszcze nie zakończył kariery, co to dla niego te parę rysek, zaraz go odkupi jakiś Mirek handlarz przedsiębiorca i za miesiąc-dwa będzie bezwypadkowy!

 11. Ta teoria że skreconymi kołami sprawdza się tylko i wyłącznie przy uderzeniu dokładnie w sam środek tyłu pojazdu. A co jeśli ten jadący z tyłu, choćby lekko, próbując się ratować zboczy w prawo? Wtedy koła na wprost nie pomogą. Trudno tu mówić o winie kierującej….

  • ja dostałem z tyłu z lewej i pojechałem do przodu, więc działa nawet przy strzale nie w sam środek

 12. Piszecie bzdury Ale nikt nie napisał że najbardziej szkoda dzieci

 13. Tych z punto główka boli.

 14. Ranni , kłopoty i 2 auta do kasacji przez starego slepego , wiejskiego dziada. Prawko zabrane ?

 15. mam 59 lat i… w tenisa stolowego z mlodymi to ja jestem d. szybszy i narzucam tempo i… szkoda gadac z ich refleksem prawo jazdy od 40 lat -dzieki Bogu ani razu nie miałem wypadku wiec pisanie o refleksie jest ? ale zgadzam sie nie wszyscy powinni dojeżdżać auta i to w roznym wieku -jak ktos nie ma iskry Bożej do jeżdzenia to jest potencjalnym sprawcą!

 16. Wina starszego pana, choc niejasny jest dla mnie opis ze kierujaca poruszała sie i oczekieala na skret. Inna kwestia to taka ze duza czesc kierowcow nie sygnalizuje odpowiednio wcześniej zamiaru skretu czy zwolnienia (zwalnia nagle) co zwiększa ryzyko ze kierowca z tylu ‚sie zagapi’ .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie