Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Groźne niewybuchy z czasów II wojny światowej

W miniony weekend na terenie powiatu parczewskiego i krasnostawskiego ujawnione zostały niewybuchy z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne przedmioty zabezpieczyli saperzy.

W minioną sobotę parczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z działek w miejscowości Podedwórze został znaleziony pocisk.

Na miejscu interweniowali policjanci. Jak się okazało podczas prac polowych został znaleziony pocisk moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej. Teren został zabezpieczony przez policjantów oraz strażaków. Wczoraj niebezpieczny przedmiot został zabrany przez saperów.

Do podobnej sytuacji doszło w sobotę po południu na terenie powiatu krasnostawskiego. 32-letni mieszkaniec miejscowości Tarnogóra, powiadomił policjantów o wykopaniu niewybuchu.

Mężczyzna prowadził prace ziemne przy sadzeniu krzewów. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli teren wokół znaleziska aż do przyjazdu patrolu saperskiego. Wojskowi stwierdzili, iż niewybuch to pocisk moździerzowy kaliber 82 mm pochodzący prawdopodobnie z czasów
II wojny światowej. Saperzy zabrali go do neutralizacji.

Groźne niewybuchy z czasów II wojny światowej

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo