7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim, 77 w całym kraju

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród 77 nowych ujawnionych zakażeń, 7 dotyczy osób z woj. lubelskiego.

– Mamy 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego – czytamy w porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą:

– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu puławskiego,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina,
– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina,
– dwóch mężczyzn w przedziale wieku 0-20 lat z Lublina,
– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu zamojskiego,
– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego.

Wszystkie osoby są z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym. Na dzień 31 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 121 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 4 osoby zmarłe.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 2132/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

48 komentarzy

 1. Czy lot nadal zwozi EPIDEMIĘ ……do Polski ……;;;;;;;;chwała mu za to………………

  • I jeszcze państwo płaci za kwarantannę jeżeli powracający nie ma gdzie wrocić

  • Ale to są Polacy, dla kogoś rodzice, dla kogoś dzieci co to za rządów PO/PSL wyjechali za chlebem bo bezrobocie szalało i na nic ,,piniędzy” nie było! Chciałbyś być pochowany bez bliskich w obcej ziemi? To są ludzkie dramaty. To, że na powrót załapał się odsetek durnych lemingów to nie wina LOT-u.

   • NA JAKIEJ OBCEJ ZIEMI PISUARZE?! ONI TAM ŻYŁI, MIESZKALI, PLULI NA POLSKĘ, ŚMIALI SIE ZE TO BIDA. TAM BYŁA ICH OJCZYZNA. A TERAZ ZWOZA ZARAZE.

 2. Wczoraj zmarł pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości na koronawirusa.
  Znów brak rzetelnych informacji z MZ. Niby wolny kraj a informacje przepuszczane przez sito. Dlaczego okłamujecie społeczeństwo zaniżając liczbę zachorowań i zgonów???

  • Zgony podawane są z opóźnieniem, spokojnie.

   • O 13 policjantach zakażonych wirusem też będzie z opóźnieniem? Ilu dniowym?

    • Przecież nie wszyscy otrzymali wyniki na raz, w jednym dniu. Te dane będą podzielone zapewne w kilku komunikatach. Nie należy się spodziewać, że ktoś poda listę osób zakażonych i zaznaczy „zakażeni policjanci”.

     • Te wszystkie statystyki to jest jakaś parodia, nie dość że nie odwzorowują skali epidemii to jeszcze wywołują społeczny niepokój.
      I tak pozostaje czekać, aż modana osiągnie szczyt, ale te informacje raczej zwykłemu szaremu Januszkowi i Grażynce nie przydadzą się do niczego innego niż wywołania w nich strachu. Tak się nauczyli, że chcą wiedzieć wszystko, nawet jeśli jest im to zbędne. Te informacje są przydatne dla techników medycznych czy też statystów…

  • Jest artykuł na wp na ten temat. Ludzie co się Wami dzieje? W komentarzach coraz więcej szaleństwa, spisków a coraz mniej rozsądku i spokoju. Na jednej ze stron informacyjnych było tez wytłumaczone czym spowodowany był zgon 32 latki, miała otyłość OLBRZYMIĄ, cukrzycę, chore serce i nie mogli jej leczyć bo była zbyt otyła.

 3. Andrzej do 5 kwietnia codziennie po 18 rejsów.

 4. Dlatego jawnie się mówi że pod koniec kwietnia będzìe szczyt zachorowań.

  • Jawnie w tvn? hehe Te zwożone osoby są izolowane i najczęściej po wyniku pozytywnym przebywają w domu. Tak więc nie zarażają. Dlaczego na stronie nfz od 15 marca nagle widać, że nie ma zachorowań na grypę? Wszystko zaliczają do wirusa? Dlaczego na 121 osób z lubelskiego tylko 25 przebywa w szpitalach a reszta leczy przeziębienie w domu? Polecam się zastanowić nad tą histerią.

   • a kto to ma zdiagnowować???

   • A w domu to nie zarażają? Wiesz jak trudno jest utrzymać reżim sanitarny mieszkając z kimś pod jednym dachem? Dla przeciętnego Polaka jest to niewykonalne. Więc choruje zarażonego żona a dzieci są nosicielami. Zakładając, że dzieci nie wychodzą z domu w ogóle, nie zarażą. Zona idzie po chleb, zarazi pół sklepu, idzie po leki dla męża, może zarazić ludzi po drodze i w aptece, choć tu bardziej pilnują porządku. Nie ma opcji, żeby chory w domu nikogo nie zaraził. Je, korzysta z wc i choć poza tym nie wychodził z pokoju, to i tak zarazi.

   • Ewo. A Ty skąd wiesz, że nie jesteś nosicielem?

   • Rwania, akurat na jedynce ,więc nie szczekaj.

   • Siedzenie w domu, zamknięte przedszkola, szkoły, uczelnie, zamknięte knajpy, ograniczony ruch w sądach i urzędach, telepraca części osób, ograniczony kontakt wnuków z dziadkami, telepraca części osób ograniczała epidemie zwykłej grypy. Znaczy koronawirus jest o wiele bardziej zjadliwy od wirusa grypy.

   • Piszesz kompletne głupoty. Przypadki koronawirusa muszą być potwierdzone testami !!! Żaden inny przypadek nie może być ujęty jako koronawirus, nawet wtedy jak wszystkie objawy wskazują na tą chorobę.

 5. Lot nie zwozi epidemii tylko potencjalnych wyborców na 10 maja.

  • Sądzisz, że leming w trakcie lotu zmieni preferencje POlityczne? Małej wiary jesteś w oPOzycję.

 6. A dlaczego w markecie budowlanym obi na wejsciu do sklepu ochroniarz pilnuje aby kazda wchodzaca osoba dezynfekowala rece a w sklepach spozywczych tego nie ma gdzie ryzyko jest wieksze poniewaz przeciez sporzywamy te produkty

 7. dlaczego złamasy nie podadzą ile konkretnie w mieście Lublin

  • A po co Ci ta wiedza? Do czegoś pożytecznego Ci się przyda? Bo jak nie to odpuść lepiej.

 8. To się będzie działo …a ja siedzę w domu jak głupi…….. a tu coraz większa plaga nadchodzi ..i na pewno nie pomorze żadna kwarantanna bo ci co zjadą to mają to gdzieś …..u nich kasa w kieszeni i hulaj dusza………………………….

  • Andrzej, latają na tych kwarantannach kupować samochody .meble bo przecież jeżeli ktoś siedział za granicą 10,20 i więcej lat zainstalowany już na stałe to teraz na czas epidemii musi coś tu mieć.

  • Jawnie w tvn? hehe Te zwożone osoby są izolowane i najczęściej po wyniku pozytywnym przebywają w domu. Tak więc nie zarażają. Dlaczego na stronie nfz od 15 marca nagle widać, że nie ma zachorowań na grypę? Wszystko zaliczają do wirusa? Dlaczego na 121 osób z lubelskiego tylko 25 przebywa w szpitalach a reszta leczy przeziębienie w domu? Polecam się zastanowić nad tą histerią. fTak hulaj jak ci z lubelskiego co pojechali po samochód. A teraz zamiast autka zapłacą karę.

 9. Bo w OBI, Leroy ludzie wszystko obmacują i zostawiają. A w spożywczaku biorą jak leci. 😉

 10. A jaki lament podnoszą wakacjowicze, że nie mają czym wrócić. Jakim skończonym idiotą trzeba być żeby pod koniec lutego planować jakikolwiek wyjazd wakacyjny. Niech teraz siedzą tam gdzie pojechali.

 11. Wczoraj przejeżdżając patrzę pod jednym marketem na parkingu nie ma gdzie stanąć bo kupa ludzi w sklepie, między sobą łażą i na siebie prychają. Jadę, patrzę na drugi market, a tam prawie to samo chociaż trochę mniej. Mało tego, sklepy proszą by stosować się do wytycznych, zachowywać odpowiedni odstęp, nie dotykać pieczywa, nie sortować jedzenia, nie przebierać w warzywach i owocach i koniecznie używać rękawiczek jednorazowych, ale mało kto tego przestrzega. No i gdzie tu ludzka logika. Tyle się trąbi w mediach o zachowaniu bezpieczeństwa i zasad epidemiologicznych, ale jak widać część ludzi dalej tego nie pojmuje.

 12. Powiat lubelski to nie miasto Lublin!!! Przecież jest już dużo przypadków z Lublina, mamy prawo wiedzieć to oficjalnie!!!!!

 13. A pani w Świdniku ùrządza castingi na wynajęcie mieszkania!

 14. Spokojnie już niedługo biedni będą zjadać bogatych.

 15. Jak się ma ograniczenie kontaktów i zachowanie odległości do pracowników urzędów którzy siedzą biurko w biurko i muszą przemieszczac się między przepelnionymi pokojami .Czy ktoś mi odpowie jak się chronić. Przecież nie wiemy kto jakie ma kontakty i z kim. Nie każdy się przyzna jak już bywało

 16. A co z hurtowniami spożywczymi gdzie na zmianie jest 60 osob i kazdy niestety chcac nie chcac ma stycznosc ze soba maski i rekawiczki za duzo tu nie pomga a utrzymywanie bezpiecznej odleglosci jest nie realna na to ministerstwo zdrowia nie ma restrykcji

 17. Kto musi wyjsć do pracy czy apteki to niech idzie.Do sklepu moźna raz na tydzień. Ale ludzie nie moga wysiedziec na du..pie w domu tylko łazi to to hu… wie po co .Jest teraz internet telewizja coś posprzatać poczytać.Opanujcie się ludziska to jest Wojna z Niewidzialnym Wrogiem.Siedzieć w chałupie!!!.Szacunek dla kasjerek one to mają wywalone poświęcają sie dla nas żebyśmy mieli dostep do źarcia

 18. Przeżyłam juz kope lat i od zawsze twierdze, ze połowa społeczeństwa jest madra a połowa niestety g.upia. Sa tacy ktorzy swiadomie wyrządzaja krzywde innym i tych zaliczam do tej drugiej grupy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki