Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski: Zawodnicy Automobilklubu Lubelskiego zdobyli trzy puchary

Mateusz Misiewicz oraz Tomasz Bartoszek z Automobilklubu Lubelskiego zajęli wysokie miejsca w pierwszych tegorocznych wyścigach z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Przywieźli trzy puchary.

Pierwszy weekend Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski za nami. Po wspaniałym wyniku Piotrka Budzyńskiego w rozegranej w zeszłym tygodniu w 2 rundzie Mistrzostw Polski w Rallycrossie, gdzie zajął 2 miejsce w klasie SC, przyszedł czas na kolejne zwycięstwa. Zawodnicy Automobilklubu Lubelskiego po pięknej walce na krętych drogach Podkarpacia osiągnęli bardzo dobre wyniki. Mateusz Misiewicz zajął 1 miejsce w 1 rundzie i 2 miejsce w 2 rundzie w klasie A/PL-Clio, a Tomasz Bartoszek 4 miejsce w 1 i 2 rundzie w klasie A/PL-1600.

Po zakończonym właśnie pierwszym wyścigu w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, który odbył się w Załużu na Podkarpaciu, zawodnikom pozostało jeszcze sześć startów. Kolejne dwie rundy odbędą się na otwarcie wakacji na Magurze w okolicy Gorlic. W dniach 14-16 lipca samochody wyścigowe pojawią się na najdłuższej trasie wyścigu górskiego w Polsce, w Limanowej. Na przełomie lipca i sierpnia odbędą się zawody na szczyt Jankov Vrsok.

Z kolei 18-20 sierpnia to termin Grand Prix Sopot-Gdynia, po którym przyjdzie czas na zamknięcie sezonu letniego, które w tym roku odbędzie się w pierwszych dniach września na Dolnym Śląsku, na trasie z Siennej do Przełęczy Puchaczówka. Finałem będą zaś zawody w Korczynie na Podkarpaciu.