Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski: Zawodnicy Automobilklubu Lubelskiego zdobyli trzy puchary

Mateusz Misiewicz oraz Tomasz Bartoszek z Automobilklubu Lubelskiego zajęli wysokie miejsca w pierwszych tegorocznych wyścigach z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Przywieźli trzy puchary.

Pierwszy weekend Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski za nami. Po wspaniałym wyniku Piotrka Budzyńskiego w rozegranej w zeszłym tygodniu w 2 rundzie Mistrzostw Polski w Rallycrossie, gdzie zajął 2 miejsce w klasie SC, przyszedł czas na kolejne zwycięstwa. Zawodnicy Automobilklubu Lubelskiego po pięknej walce na krętych drogach Podkarpacia osiągnęli bardzo dobre wyniki. Mateusz Misiewicz zajął 1 miejsce w 1 rundzie i 2 miejsce w 2 rundzie w klasie A/PL-Clio, a Tomasz Bartoszek 4 miejsce w 1 i 2 rundzie w klasie A/PL-1600.

Po zakończonym właśnie pierwszym wyścigu w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, który odbył się w Załużu na Podkarpaciu, zawodnikom pozostało jeszcze sześć startów. Kolejne dwie rundy odbędą się na otwarcie wakacji na Magurze w okolicy Gorlic. W dniach 14-16 lipca samochody wyścigowe pojawią się na najdłuższej trasie wyścigu górskiego w Polsce, w Limanowej. Na przełomie lipca i sierpnia odbędą się zawody na szczyt Jankov Vrsok.

Z kolei 18-20 sierpnia to termin Grand Prix Sopot-Gdynia, po którym przyjdzie czas na zamknięcie sezonu letniego, które w tym roku odbędzie się w pierwszych dniach września na Dolnym Śląsku, na trasie z Siennej do Przełęczy Puchaczówka. Finałem będą zaś zawody w Korczynie na Podkarpaciu.

(fot. nadesłane)
2017-05-15 21:39:39

5 komentarzy

  1. Szanowni Redaktorzy
    musze Państwa poprawić. Mowa o Wyścigu…. Wiec samochody wyścigowe… Między rajdami a wyścigami jest duża różnica. Pozdrawiam zawodnik…

  2. Sukces! W końcu Bartoszek nie rozbił Hondy.

    • Tomasz Bartoszek

      No rok temu na Załużu też mi się udało nie rozbić 🙂 Pozdrawiam i zapraszam na Magurę.

  3. Brawo panowie!!!

Wiadomości z info112