Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Głupota czy celowe działanie? Alarmy bombowe znowu sparaliżowały pracę wielu instytucji

Policjanci w całym kraju starają się ustalić autora bądź autorów maili, które znowu wpłynęły do kilkudziesięciu instytucji. Zamieszanie nie ominęło też naszego regionu.

Gdy służby ratunkowe kończyły ćwiczenia związane z atakiem szaleńca oraz podłożonym ładunkiem wybuchowym na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, po chwili zmuszone były ruszyć na prawdziwe działania. Podobnie jak w sobotę, do różnych instytucji wpłynęły maile z informacją o podłożonej tam bombie.

Eksplozje miały nastąpić m.in. w prokuraturach rejonowych w Lublinie, Białej Podlaskiej Lubartowie oraz Kraśniku. Do tego w Izbie Skarbowej przy ul. Szeligowskiego w Lublinie, Galerii Olimp czy też budynku Telewizji Polskiej przy ulicy Raabego. W tym ostatnim przypadku ewakuowano blisko 30 osób, na czas działań zamknięto również ruch na pobliskiej ulicy.

W każdym przypadku czynności spowodowały sporo zamieszania jak również zaangażowały wiele służb. Oprócz policjantów w akcji uczestniczyli strażacy, w tym przypadku konieczne okazało się ściągnięcie do pomocy zastępów z okolicznych miejscowości, a także pogotowie ratunkowe. Na szczęście w tym czasie nie doszło do żadnego zdarzenia, kiedy to naprawdę potrzebni byliby ratownicy.

W żadnym przypadku nie znaleziono nic podejrzanego. Identyczna sytuacja miała miejsce w sobotę, kiedy wiele instytucji publicznych oraz galerii handlowych otrzymało wiadomości o podobnej treści. Policjanci w całej Polsce poszukują teraz osoby, bądź też osób, odpowiedzialnych za wywołanie fałszywych alarmów.

(fot. lublin112)
2016-05-30 22:00:21

13 komentarzy

 1. Zamiast marszów (nogi już nie te) KODoraści nowy sposób dezorganizacji Państwa wymyślili. Ta swołocz do wszystkiego zdolna jest się posunąć byle odzyskać utraconą władzę,

  • Zocha ale z ciebie locha

  • Jak czytam, co piszesz, to od razu mam twarde postanowienie uczestniczyć w następnym marszu KOD.

   • Mamy demokrację, nikt niczego ci nie zabrania. Zabierz od dziadka czerwoną szturmówkę. Pora przestać się ukrywać za innymi barwami.

    • Idź na mszę i pomódl się za to, żeby się na tych marszach wszyscy poprzewracali. Przeklinaj KOD tylko nie zapomnij nałożyć klapek na oczy, żeby widzieć tylko prezesa. Serio? Nie widzisz tego co się dzieje? Wszyscy myslący mówią to dookoła, za chwilę ustawa antyterrorystyczna będzie przepchnięta, ale wtedy pewnie się ucieszysz, bo Prezes będzie mógł czytać Twoje maile nawet jak ich do niego nie wyślesz.

     • T. chyba żyjesz w jakimś matrixie, albo innym świecie równoległym, albo masz paranoję indukowaną, więc zamiast obalać legalnie wybraną władzę w demokratycznych wyborach z KODszewikami idź do psychiatry… 😀

 2. Minister Zero lansuje ustawę antyterrorystyczną… a wy łykacie jak młody pelikan.

 3. Dobre koksy ta Milicja :p

 4. Krótko, trzeba stąd spieprzać jak najszybciej. Władza ma nas za debili, nagle kiedy ma wejść w życie ustawa antyterrorystyczna dzień w dzień w śr. 40 instytucjach są alarmy bombowe? Do tej pory jeżeli ktoś sobie robił jaja to szukali winnego a teraz co? ni widu ni słychu w żadnych mediach żeby w ogóle ktoś próbował „złapać” żartownisiów, dlaczego? Bo autorem są nieroby z wiejskiej. Szkoda słów na to co się dzieję…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo