Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Samochód dostawczy wjechał do rowu. Kierowca był tak pijany, że usnął na trawie

Znajdujący się w rowie samochód, obok leżący zaś mężczyzna – taki widok zastali policjanci w gm. Wilków. Kierowca był tak pijany, że usnął.

W miniony piątek około godziny 11 dyżurny opolskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w gminie Wilków. Samochód dostawczy miał wypaść z drogi, uderzyć w ogrodzenie i zatrzymać się w przydrożnym rowie. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Po przyjeździe funkcjonariusze dostrzegli znajdujące się w rowie auto, zaś obok leżał starszy mężczyzna. Jak się po chwili okazało, nie był on ranny lecz smacznie spał upojony alkoholem. Badanie alkomatem wykazało, że 70-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Policjanci w trakcie czynności ustalili również, że 70-latek nie posiadał przy sobie żadnych wymaganych przepisami prawa dokumentów – wyjaśnia st. asp. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. Mężczyzna odpowie niebawem za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-05-30 22:16:09

8 komentarzy

 1. Stary człowiek i moŻe…

 2. Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

  Dla 70-letniego dziada i rok pozbawienia wolności może okazać się dożywociem. Lepiej chyba jakby obojętnej wysokości sąd za pomocą komornika zajął mu na jakiś czas, z połowę emerytury jako zadość uczynienie za chęć skakania po rowach i płotach.

 3. Powinni zacząć badać skład wódek dostępnych w sklepach itd coraz więcej jest wódek gdzie po wypiciu 3 x50 totalnie zrywa film, od nie jednej osoby juz to słyszałem, później robi się głupoty i pije dalej nie myśląc i nie panując nad tym co się robi.

  • raczej ważne jest to co pijesz, palisz albo połykasz przed albo w trakcie pozywania owych 3×50. Trzy pięćdziesiatki dorosłemu człowiekowi co najwyżej trochę zaszumią

 4. Powinien zasnac w gnojowisku .a nie w przydroznym rowie….

 5. Poldy masz racje ale coś jest nie tak pewnie dlatego że nikt tego nie kontroluje każdy tylko aby ryja schlać

 6. ponad 3 lata temu skończyłem z wódką jak to popularnej wódeczki nie szło przełknąć nie wiem co to było ale się zmieniła i to bardzo..
  Teraz popijam danielka nie za często ale na wóde nawet nie patrze w sklepie piwko też z kompostu już robią

 7. Wilków ponownie zalany?