Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

FSO Warszawa i policyjna kontrola. Kierowca będzie tłumaczył się przed sądem

Klasyk jakich mało zaś kierowca zupełnie bezmyślny. Niebawem ze swojego postępowania będzie musiał się długo tłumaczyć przed obliczem sędziego.

Funkcjonariusze świdnickiej drogówki patrolując wieczorem drogi powiatu, dostrzegli przejeżdżający przez miejscowość Oleśniki klasyk polskiej motoryzacji FSO Warszawa. Jednak ich zaciekawienie sprawiło nie tylko wyjątkowo rzadko spotykane na drogach auto, a niepewny styl jazdy kierowcy. Postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Już na samym początku dostrzegli dwoje dzieci, które podróżowały bez zabezpieczeń. Jednak gdy podeszli bliżej poczuli silną woń alkoholu.

Kierujący pojazdem 56-letni mieszkaniec gminy Łopiennik Górny był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie przewoził dwoje dzieci w wieku 3 i 6 lat, które podróżowały bez fotelików. Co więcej jechała z nimi matka, której nie przeszkadzało, że wiezie ich pijany kierowca ani to, że jej dzieci nie są w żaden sposób zabezpieczone na wypadek zdarzenia drogowego.

Podczas kontroli dokumentów okazało się także, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Stracił je właśnie za jazdę po pijanemu. Teraz mężczyzna po raz kolejny będzie musiał stawić się przed sądem, gdzie odpowie za swoją nieodpowiedzialność. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

2015-04-29 13:41:27
(fot. ilustr. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. ciekaw jestem do czego miał by przypiąć foteliki z tyłu? na sznurek od snopowiązałki przywiązać do karoserii?

 2. za recydywę w takim przypadku powinno być bezwzględne więzienie !!!

 3. Całe szczęście, że uratowali zabytkowy samochód. Brawo policja!

 4. w tym kraju nie ma prawa pijani za kierownicą będą zabijać do końca świata i o jeden dzień dłużej, ostatnio był artykuł o pijaku któremu prawko zabrali 6 raz ,jazda po polskich drogach to trochę taki hazard wrócę do domu czy nie życzę wszystkim samych wygranych powrotów a i na policję nie ma co liczyć ani na sądy prokuraturę ,umiesz liczyć licz zawszę na SIEBIE

 5. Proponuję ogłosić ogólnopolską akcję przedwyborczą , który z kandydatów obieca i dotrzyma słowa , że po wygranych wyborach zmieni prawo tak abyśmy pod artykułami z moczymordami w roli głównej przeczytali , nie ,,grozi 2 lata” a ,,na 2 lata do pierdla” i to prosto po zatrzymaniu przez policję bez sądów itp. rzeczy za które my wszyscy podatnicy płacimy , wtedy oddamy na niego głos. Chciałbym aby stało się to faktem i potencjalni zabójcy byli eliminowani na minimum 2 lata bez możliwości skrócenia kary nawet o 1 dzień.

  • Obieca ci każdy z kandydatów do żłoba ale czy dotrzyma słowa to wątpię. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Im wyżej tym trudniej cokolwiek dostrzec. Mało to Gajowy naobiecywał? Pracuj do 67 roku życia i masz być zdrowy, Przy kolejnej jego kadencji – do lasu nie wejdziesz- sprzedadzą – kasa na obiecane odszkodowania dla żydów za oceanem i w Izraelu pilnie potrzebna. A że moczymordy jeżdżą – guzik ich to obchodzi.

 6. Aaron Fleischmann

  ” Co więcej jechała z nimi matka, której nie przeszkadzało, że wiezie ich pijany kierowca ani to, że jej dzieci nie są w żaden sposób zabezpieczone na wypadek zdarzenia drogowego.”

  Być może ten samochód to wehikuł czasu 🙂 Matce nie przeszkadzało, że dzieci nie podróżują w fotelikach, bo w czasach, kiedy się takimi samochodami powszechnie jeździło obowiązku wożenia dzieci w fotelikach po prostu nie było 🙂

 7. Bez fotelików… jak samochód konstrukcyjnie nie miał pasów to powinien dzieci gwoździem przybić do siedzeń zapewne. Polskie prawo odstrasza pijaczków za kółkiem nie ma co, a może tak za recydywę bezwzględne więzienie a nie wg uznania sędziego który jak wiadomo w dużej części popisują się w takich sprawach IQ miksera domowego

 8. On jak on, ale ta matka..