Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Franek porusza się na wózku, ale jest mistrzem Polski w pływaniu. Szukamy sponsora dla 14-latka

Być może nasz apel o pomoc dla 14-letniego Franka Sawy pozwoli mu na osiąganie jeszcze lepszych wyników w sporcie, pomimo tego, że porusza się na wózku inwalidzkim. Franek zmaga się z rzadką chorobą, ale jej się nie poddaje i osiąga sukcesy w pływaniu.

Franek Sawa jest 14-latkiem poruszającym się na wózku. Choruje na bardzo rzadką chorobę – zespół Sjogrena-Larssona, są dwa takie przypadki w Polsce. Jego pasją jest sport, a mianowicie pływanie. Franek jest dwukrotnym mistrzem Polski w pływaniu. Pływa na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz grzbietowym. Należy do AZS Start sekcja pływacka.

Niestety 14-latek nie maja żadnego sponsora, dlatego udział we wszystkich zawodach jest niemożliwy ze względu na koszty. Ostatnie mistrzostwa Polski odbyły się w Tychach 13-14 maja 2017, na których obronił tytuł zdobyty w poprzednim roku.

Na co dzień Franek uczęszcza do pierwszej klasy gimnazjum im. Sobieskiego w Lublinie, profil matematyczny. Jest wesołym pogodnym nastolatkiem. Trenuje 2 razy w tygodniu, jest również rehabilitowany 3 razy w tygodniu, jest to bardzo ważne ponieważ choroba cały czas postępuje.

Franek należy do fundacji „Zdążyć z pomocą”. Jego dzielna mama wychowuje Franka i jego siostrę samotnie i wspaniale sobie radzi pomimo wielu trudności.

Apelujemy o pomoc dla chłopca, ponieważ Franek wymaga stałej rehabilitacji. Pieniądze, można wpłacać na konto:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
BPH O/ Warszawa 15 1160 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 5379 Sawa Franciszek

Fundusze zostaną przeznaczone na :
– rehabilitację
– aparaty słuchowe
– pionizator
– turnusy sportowo-rehabilitacyjne.

Szukamy również sponsorów dla Franka, tak aby mógł uczestniczyć w zawodach. Fundusze potrzebne są m.in. na transport i noclegi. Niestety sekcja pływacka nie ma nawet koszulek, czapeczek, itp z logo klubu.

W mieniu Franka, za okazaną pomoc z góry dziękujemy!

Tutaj znajdziecie pełną informację o chorobie Franka i sposobach pomocy poprzez Fundację „Zdążyć z Pomocą”
sawa

2017-06-11 09:41:29
(fot. nadesłane)

8 komentarzy

 1. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

  Od wielu lat mam wiele tzw. pasji, ale uprawiam je na własny koszt, a jak mnie na uprawianie którejś nie stać to jej nie uprawiam.
  Przez gardło bowiem nie przeszłoby mi twierdzenie: : „Mam pasję, chce być mistrzem, a Wy za to zapłaćcie”.

 2. Od wielu lat zmagam się z rakiem jakim jest władza w Polsce. Jednak niestety jad (system) który jest skutkiem ubocznym tego oto pasożyta nie pozwala mi na osiągnięcie wszystkiego co możliwe.
  Apeluje o przelew na moje konto dowolnej kwoty, bym mógł kupić mieszkanie, założyć rodzinę i dumnie wspierać naszych sportowców.

 3. Przyznam, ze od kilku lat mam „pasję” bycia na emeryturze, ledwo mi jej starcza na opłaty, leki i michę…
  Po za tym bez względu na to czy Wam się to spodoba, czy nie, przyznam też, że jakoś mi niespecjalnie zależy na mistrzostwie opisanego wyżej sportowca.
  Po autograf też sie nie wybiorę – nie chce mi się.

  • Skoro ci nie zależy to po co komentujesz? Lepiej ci się zrobiło po hejtowaniu go? Brak ci ludzkiej empatii, a to, że ci na coś nie starcza to tylko i wyłącznie twoja wina. Jesteś po prostu niezaradny życiowo. Lepiej pomóc komuś kto jest kimś i jeździ na wózku, niż takiemu niedorajdzie, który ma żal do wszystkich dookoła, że mu na nic nie starcza. Więcej osiągnął w życiu ten 14-latek i ma więcej empatii do ludzi niż ty.

   • Dobrze napisane, ale do tego pustego łba to i tak pewnie nie trafi. Szkoda Twojego czasu. Pozdrawiam.

   • Mixfuntape, – A dlaczego Cię tak poruszył komentarz Chichota Losu? Przecież każdy człowiek ma prawo się wypowiedzieć na tak, albo na nie. A już ocena że nie wiele osiągnął w życiu jest bardzo niestosowna , empatia też nie wiele da jeśli ktoś nie posiada aż tyle aby finansowo pomóc. Niedorajdą nie jest wypracował sobie emeryturę.

 4. Daj daj daj…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo