Fotoradar po przeglądzie wraca na ulice Lublina

Po przerwie wróciło do Lublina przenośne urządzenie do pomiaru prędkości, obsługiwane przez strażników miejskich. Wkrótce fotoradar ponownie będzie rejestrował niesfornych kierowców.

Fotoradar Straży Miejskiej z Lublina przez ostatnie tygodnie był na urlopie. Na początku lipca trafił do producenta na przegląd oraz naprawę a wrócił w ostatni wtorek. Poza tym potrzebna była ponowna homologacja urządzenia. Od poniedziałku fotoradar wraca na ulice miasta.

Jak ustaliliśmy urządzenie wymagało drobnej naprawy i jest już w pełni sprawne. Na chwilę obecną lubelscy strażnicy dysponują jednym urządzeniem do pomiaru prędkości. Śledźcie naszą stronę, wkrótce powracamy do informowania o pozycji fotoradaru na ulicach Lublina.

2015-08-19 00:00:14
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. ….. urządzenie wymagało drobnej naprawy….. , Czyli przez jakiś czas SM wystawiała mandaty na podstawie zdjęć zrobionych zepsutym fotoradarem.

 2. ja bym rozgonił tę formację w djabły, a pieniądze przekazał na potrzeby policji

 3. Dobrze prawisz dziadek .

 4. I bardzo dobrze. Ja go lubię. Powinno ich być 30 w mieście. Trochę by świrów wyhamowały.

  • świry? świry jeżdzą tam gdzie ten radar nie stoi . Bo oznaczone są ulice gdzie każdy szarak jedzie szybciej niż powinien. 2 pasmowe bezpieczne ulice

  • Mickey66 a ile kierowców autobusów musiałoby płacić mandaty wtedy… Poza tym pomyśl o zanieczyszczeniu środowiska – mój samochód przy 70 km/h pali ok 5/100 (chwilowo). Przy 30 km/h pali ok 14/100

 5. już niedługo

 6. Ten fotoradar to bezpieczeństwo pozorne. Zamiast zerkać na drogę to sprawdzasz czy nie przekraczasz prędkości. Ja jednak bym wolał, aby ludzie patrzyli na drogę, a nie na licznik (chociaż niedostosowana prędkość też jest zła)

 7. ostatnie podrygi fotoradaru juz niedlugo skonczy sie siedzenie przy monitorku straznikow wiejskich nienawidze tej formacji az mi sie rzygac chce

 8. A czy owy fotoradar nie wykonuje pomiarów na paśmie zarezerwowanym dla wojska?

 9. A ja żałuję, że nie będzie już Straż Miejska miała fotoradarów. Tyle buractwa i chamstwa na lubelskich drogach, że powinno się wyposażyć każdego strażnika w foto rejestrator a następnie karać wszystkich tańczących na jezdni, wymuszających, źle parkujących, źle jeżdżących etc, etc 3/4 powyższych wypowiedz jest od własnie tego typu buraków .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL