Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Fiskus żąda od Stokrotki setek milionów zaległego podatku. Spółka wstrzymuje się z komentarzem

Ponad 200 mln złotych żąda od Emperii, spółki prowadzącej sieć supermarketów Stokrotka, lubelski Urząd Kontroli Skarbowej. Chodzi o niezapłacony podatek sprzed 4 lat.

27 komentarzy

  1. niedokońcaufającywładzy

    „Wykopać zarząd, dowalić im, dziadostwo, gorszej firmy nie widziałam, itd. itp.” – uwielbiam takie prostackie komentarze. A może byście pomyśleli, co ewentualnie z zatrudnionymi w tych niedobrych stokrotkach, a może to zapowiadane polowanie na przedsiębiorców, celem panicznego skompletowania kwot na spełnienie obietnic wyborczych, a może…? Ale po co myśleć – najlepiej napisać na pal z nimi!

  2. Po pierwsze tytuł artykułu wprowadza w błąd, bo fiskus rząda zapłaty podatku od Emperi Holding nie od Stokrotki,Firma stokrotka jest jedną z wielu pod spółek firmy Emperia Holding.

  3. Jedna z niewielu już sieci handlowych z polskim kapitałem. W dodatku z siedzibą w Lublinie, a Wy plujecie jadem. Wszystko było przeprowadzone przejrzyście i zgodnie z prawem (głośna transakcja swego czasu). Teraz trzeba jakoś opłacić 500+ to się czepiają, żeby tylko wyciągnąć kasę. Oczywiście od firm z polskim kapitałem, bo zagraniczne molochy się wybronią, działają na podstawie innych przepisów. Ale jasne, nie dość, że rząd konsekwentnie niszczy polską przedsiębiorczość to jeszcze internetowi napinacze temu przyklaskują. Bo przecież nikt nie może być od was bogatszy ani mądrzejszy. Takich trzeba tępić, co? Eh…

    • Skoro polski kapitał, to może Polaków okradać do oporu? A jak siedziba w Lublinie, to Polacy wręcz powinni oczy zamykać na ten fakt? Puknij się w głowę! Polskie firmy trzeba wspierać, ale nie przymykać oczy na ich machlojki. Emperia straciła Tradisa przez swoją głupotę organizacyjną, i postanowiła się odkuć na podatkach. Ja takim działaniom mówię stanowcze nie. Ale Ty Dziubsonie bądź sobie nadal polaczkiem z wypiętym tyłkiem, gotowym do dymania, tylko dlatego, że przez Polski kapitał

Z kraju