Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Fatalny stan ogumienia w naczepie ciężarówki (zdjęcia)

Uszkodzona i nadmiernie zużyta opona była powodem wycofania z ruchu kolejnej naczepy. Konsekwencje, również finansowe, grożą teraz przewoźnikowi i zarządzającemu transportem w przedsiębiorstwie.

Ciągnik siodłowy z naczepą, należący do lokalnego przewoźnika, przewożący ponad 20 ton ziemi, został zatrzymany, w ostatni czwartek, do kontroli przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie na drodze krajowej nr 19.

W trakcie kontroli stanu technicznego inspektorzy od razu zwrócili uwagę, m.in. na uszkodzenie opony na pierwszej osi naczepy. Nadmiernie zużyty bieżnik, a do tego wystające z opony stalowe elementy konstrukcyjne, uszkodzony kord na całym obwodzie tocznym – to niemal pełen katalog możliwych usterek. Taki stan ogumienia naczepy, zwłaszcza załadowanej, stanowił realne zagrożenie bezpieczeństwa dla ruchu drogowego.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnej naczepy i wydali zakaz jej dalszej jazdy do momentu naprawy. Wobec przewoźnika i zarządzającego transportem będzie prowadzone postępowanie administracyjne, które może zakończyć się nałożeniem kary pieniężnej, co będzie jednocześnie podstawą do cofnięcia przez organ licencyjny uprawnień transportowych.

Fatalny stan ogumienia w naczepie ciężarówki (zdjęcia)

Fatalny stan ogumienia w naczepie ciężarówki (zdjęcia)

Fatalny stan ogumienia w naczepie ciężarówki (zdjęcia)

(fot. WITD)

16 komentarzy

  1. a kto kontroluje auta policji i inspekcji?? bo chyba nikt, te firmy zarejestrowane w USA, także jeżdżą na chińczykach, ostatnio Marionetki PIsowskie mnie zatrzymały za niesprawne podświetlanie tablicy, z tym że fakt świeciła słabiej ale świeciła, jednak dla nich to był powód na zatrzymanie dowodu, jak poszedłem za ich samochód i okazało się że u nich wcale tablica nie jest podświetlona to powiedzieli że mnie upominają. KPINA !!!
    oczywiście że auta powinny być sprawne, a opony niezużyte bo w końcu tylko opona ma kontakt z podłożem, jednak jak to w polsce bywa, władza może wszystko.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo