Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Fałszywy ortopeda i obcokrajowiec oszukali staruszka na 12 tys. złotych

Starszy mieszkaniec Puław stracił 12 tys. złotych, po tym, jak na ulicy zaczepili go nieznani mężczyźni. 82-latek w oddał im swoje oszczędności, bo uwierzył w zapewniania oszustów, że oddadzą mu pieniądze.

Wczoraj w Puławach 82-letni mieszkaniec Puław przemieszczał się po mieście z oszczędnościami, które miał zamiar wpłacić do banku. W pewnym momencie został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, mówiącego obcym językiem.

Po chwili podszedł drugi mężczyzna mówiący po polsku i przedstawił się, że jest ortopedą. Z rozmowy wynikało, że obcokrajowiec chce sprzedać monety, ale lekarzowi brakuje pieniędzy. Ortopeda tak pokierował rozmową, że puławianin uwierzył w transakcję i dał mu większość swoich oszczędności, które planował wpłacić do banku.

Starszy mężczyzna otrzymał w ramach zabezpieczenia 30 monet, które miały być warte po 100 zł każda. 82-latek poszedł następnie do banku, gdzie oczekiwał na ortopedę mającego oddać mu pieniądze. Fałszywy lekarz nie pojawił się w banku, a mieszkaniec Puław zorientował się, że został oszukany. Drogocennymi monetami okazały się być brytyjskie jednopensówki. Oszustów szukają policjanci.

(fot. Policja Puławy)

3 komentarze

  1. „Starszy mężczyzna otrzymał w ramach zabezpieczenia 30 monet, które miały być warte po 100 zł każda.”
    „Fałszywy ortopeda i obcokrajowiec oszukali staruszka na 12 tys. złotych”
    To nie ma sensu.

    • ale sens ma to, że na komunie dostaniesz 30 jednopensówek, cieszysz się?

  2. No tak, starszy pan z angielskim na bakier, a i oczy już nie domagają. Nie wiedział, że okazja czyni złodzieja. Nikt obcy to nie jest PCK, co daje za darmo.Zabrakło zwykłej ostrożności. Swoja drogą wysoko trzeba ocenić zdolności psychologiczne złodziei. Na czole nie miał napisane, że idzie do banku. Moralnie złodziejski czyn godny potępienia, bo stracił uciułane pieniądze czasami odmawiając sobie zaspokojenia podstawowych potrzeb. Współczuję.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo